Nakupujeme online, jsme průhlední, tvrdí primátor Ostravy

19.08.2011 11:30

Sociálnědemokratický primátor Petr Kajnar je v čele Ostravy od roku 2006. Dříve byl náměstkem primátora a dění ve městě tak zná velice dobře. On i jeho tým se snaží odstraňovat ekonomické a ekologické handicapy, které ve městě zanechalo hornictví.

Nakupujeme online, jsme průhlední, tvrdí primátor Ostravy
Foto: ostrava.cz
Popisek: Ostravská radnice

"Vybudovali jsme průmyslové zóny v Hrabové a Mošnově, které dnes nabízí práci skoro dvaceti tisícům lidí, realizujeme řadu projektů. Jsme úspěšní v získávání podpory z evropských fondů. Také díky nim se rozbíhají práce na revitalizaci povodí Ostravice, rekonstrukci Komenského sadů, dopravního terminálu na Svinovských mostech anebo nově výstavba Komunitního centra," vyjmenoval primátor v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz, co jeho tým ve vedení města dokázal.

Podobné plány má Ostrava i do budoucna, problém by ale mohl být s financemi. "V této chvíli reálně hrozí, že kvůli připravované změně rozpočtového určení daní přijdeme o skoro miliardu korun ročně," podotkl Kajnar.

Jsme průhlední, bojujeme s korupcí

"Ostrava jako metropole je významným investorem a podporovatelem sportovních a kulturních akcí. Třetinu všech služeb, které zajišťujeme, poskytujeme mimoostravským obyvatelům. Přijdeme-li o miliardu ročně, odrazí se to negativně v rozvoji nejen Ostravy, ale celého regionu."

Ostrava se přitom snaží být exemplární a aktivně zprůhledňuje zadávání veřejných zakázek. "Jako první město v České republice zavedla Ostrava elektronické nakupování zboží a služeb," připomněl Kajnar. "Tento nástroj využívá jak magistrát, tak městské společnosti. Ušetřili jsme tak již desítky miliónů korun. Prevence je rovněž nejlepším způsobem, jak bojovat s korupcí."

Čtěte:

Ostrava: Město se stane počítačovou velmocí

Kajnar (ČSSD): Jmenování A. Vitáskové šéfkou ERÚ vzbuzuje vážné pochybnosti

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: par

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Letná: Vyfoť se se svým politikem. Byla tam celá opozice. A Drahoš pěl hymnu na VIDEO

22:04 Letná: Vyfoť se se svým politikem. Byla tam celá opozice. A Drahoš pěl hymnu na VIDEO

Na demonstraci Milionu chvilek na Letenské pláni se v sobotu znovu sešlo asi dvě stě tisíc lidí. Po …