Nalákat, nesplnit a žalovat. České politiky a podnikatele obchází americká lobbistická skupina. Takto s ní dopadli na Slovensku

17.06.2018 8:30 | Zprávy

Jak již ParlamentníListy.cz informovaly, pro evropské trhy byl připravován projekt bezdrátově nabíjených elektrických autobusů, které měly být využity v městské hromadné dopravě. S výrobcem těchto autobusů měla exkluzivní dohodu o zastupování ve střední a východní Evropě firma SARN. K realizaci projektu ovšem nedošlo a SARN výrobce žaloval o náhradu škody. Zajímavé je, že to není poprvé, co projekt, do kterého se tato firma zapojila, skončil nezdarem a předně následnou žalobou o vysoké odškodné. Nepříjemné zkušenosti s praktikami této americké lobbistické skupiny má i slovenská vláda.

Nalákat, nesplnit a žalovat. České politiky a podnikatele obchází americká lobbistická skupina. Takto s ní dopadli na Slovensku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dolary

Česká politická a podnikatelská scéna by měla zpozornět. Nechvalně proslulá firma SARN, prezentovaná kontroverzním podnikatelem česko-arménského původu Armenem Agasem, už opět obchází české politiky a podnikatele s nabídkou vlivu a zastupování ve Washingtonu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: pas

Petr Sadovský byl položen dotaz

Co přesně myslíte tou odpovědností?

A jak a koho chcete přimět k odpovědnosti za bitcoinovou kauzu? A konkrétně k Blažkovi, myslíte, že jeho odstoupením se ze všeho vyvinil? Neměl by na něj někdo podat trestní oznámení? Máte to v plánu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Holec: Česká soda realitou. Nejděsivější zpráva od Rakušana

17:44 Holec: Česká soda realitou. Nejděsivější zpráva od Rakušana

Komentátor Petr Holec hodnotí zatčení bitcoinového dárce Tomáše Jiřikovského jako důkaz, že vládní p…