Náměstek Závodský nevyloučil, že se nové ministryni financí Schillerové postaví na odpor

18.12.2017 17:36

Moderátor Jan Moláček přivítal v pondělních Dvaceti minutách Radiožurnálu náměstka pro regulaci hazardu Ondřeje Závodského, který na svém postu pravděpodobně brzy skončí. Říká se, že si příliš nerozumí se svou novou nadřízenou, ministryní financí Alenou Schillerovou.

Náměstek Závodský nevyloučil, že se nové ministryni financí Schillerové postaví na odpor
Foto: Hans Štembera
Popisek: Náměstek ministra financí pro majetek státu Ondřej Závodský
reklama

„Paní ministryně Schillerová mě dosud odvolat nemohla, nicméně ihned po svém nástupu mi sdělila, že se mnou nadále nepočítá,“ prozradil hned v úvodu pořadu host s tím, že Schillerová musí se svým nápadem jít na vládu, která jí záměr odvolat Závodského musí schválit. Závodský nevyloučil, že se bude proti svému odvolání bránit právní cestou. Za zvláštní považuje už to, že se ho snaží odvolat členka vlády, která ještě nezískala důvěru sněmovny. „Já počkám na to, jak skutečně celá věc dopadne,“ doplnil.

Není bez zajímavosti, že asi před půl rokem dostal Závodský informaci, že nová ministryně Schillerová užívá v centru Prahy byt za pouhých pět tisíc korun měsíčně. Má jít o byt Finanční správy ČR. Závodský odmítl spekulovat o tom, zda za jeho odvoláním stojí právě tato kauza, ale je si jist, že jeho odstranění nepomůže ke zlepšení chodu ministerstva.

Pokud jde o regulaci hazardu, Závodský se prý dnes a denně setkává se snahou provozovatelů hazardu ohýbat zákon. Závodský předpokládá, že počet provozoven hazardních her postupně klesne z dnešních čtyř tisíc asi na dva tisíce provozoven. Kromě toho ministerstvo plánuje zarazit řádění provozovatelů nelegálního hazardu na internetu. Provozovatelé nelegálního hazardu už dostali několik pokut, a dokud je nezaplatí, podle Závodského si v České republice už „nevrznou“.  

Závodský by také rád uvedl do chodu systém, který by pomohl odhalit, zda třeba na automatech nehrají např. příjemci sociálních dávek. Má k tomu pomoct nový IT monitorovací systém, který by těmto osobám hraní znemožnil. Zatím však takovýto systém nefunguje, Proč? „Někteří provozovatelé se snaží nástup tohoto systému bojkotovat, protože přijdou o několik se tisíc hráčů – závislých a tak podobně,“ prohlásil host.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Šílený Moravec. Snad na to nekoukáte?“ Babiš s radostí vytáhl fakta

18:36 „Šílený Moravec. Snad na to nekoukáte?“ Babiš s radostí vytáhl fakta

Andrej Babiš v tradičním nedělním „Čau lidi“ vyprávěl jeden hodně smutný příběh. „Myslete na covid, …