Nápad Maláčové brnká na komunistickou strunu, píší v Reflexu

26.05.2019 17:55 | Zprávy
autor: nab

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová se stále nechce vzdát myšlenky na vyšší zdanění bank. Diskusi o sektorové dani se snaží stavět jako debatu o tom, zda raději pomůžeme miliardářům, nebo chudým rodinám s dětmi, všímá si Petr Koblovský z Reflexu.cz, podle nějž je to naprostý nesmysl. Sektorová daň je prý způsob, jak vytáhnout z kapes lidí další peníze pro nahánění voličů a ukazatel naprostého zmaru levicové politiky v této zemi. „ČSSD brnká na komunistickou strunu,“ dodává Koblovský.

Nápad Maláčové brnká na komunistickou strunu, píší v Reflexu
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová.

Na české sociální demokracii v dnešní podobě je podle Koblovského zcela nepochopitelné, že je pro ni jednodušší a účinnější najít si v uvozovkách bohatého nepřítele, proti kterému je možné veřejně chrastit zbraněmi a používat přitom neférové argumenty. „Jde o primitivní a ubohý způsob bijců proti ‚vrahům z volstrýtu‘ hodný maximálně poválečné vlády nevzdělaných rolníků nebo vrcholného představitele Venezuely, který relativně bohatou zemi přivedl zcela na buben,“ podotkl.

O to horší podle Koblovského je, že těmito argumenty šermuje ministryně, která se v každé druhé větě chlubí svým ekonomickým vzděláním na prestižní univerzitě. „To je naprosto absurdní či spíše zcela šílené,“ míní.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Čí je to vina?

Tvrdíte, že jinde financování veřejnoprávních médií funguje, díky vysoké politické kultuře. Proč není možná i u nás? Je pravda, že kdo víc sleduje jak spolu jednáte, je to děs a zlepšení nepřispíváte ani jedna strana. A jestli projde ta změna financování, jako že as projde. Co budete dělat dál? Proč...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

21:14 Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

„Vážený pane prezidente, obracím se na Vás nejen jako na hlavu státu a vrchního velitele, ale také j…