Napište oslavnou báseň na kostelecký párek, vyzvala Babišova firma. Soutěž se dost zvrhla. Některé verše vážně stojí za to

16.12.2016 9:17

Kostelecké uzeniny, které patří do holdingu Agrofert, jenž patří ministru financí a šéfovi hnutí ANO Andreji Babišovi, spustily kampaň, v níž nabízí 10 tisíc těm spotřebitelům, kteří napíší básničku o jejich uzeninách. Marketingovým tahem Babišova podniku se nechal inspirovat kreativní producent ČT Tomáš Baldýnský, který dal dohromady sbírku lidové poezie, jež uzeniny z Kostelce i jejich majitele Andreje Babiše vykresluje v nelichotivých pózách.

Napište oslavnou báseň na kostelecký párek, vyzvala Babišova firma. Soutěž se dost zvrhla. Některé verše vážně stojí za to
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr financí Andrej Babiš

„Postupující demence Babišových manažerů vyprodukovala to nejobludnější marketingové zvěrstvo, jaké jsem kdy na českém trhu viděl. Konzumenti mají podle marketérů Kosteleckých uzenin skládat oslavné ódy na párky,“ povšiml si nedávno komentátor Reflexu Jiří X. Doležal.       

Podnik skutečně na svých webových stránkách avizuje, že nabízí deset tisíc korun tomu, kdo daný týden nejkreativněji zpracuje básničku o uzeninách z Kostelce. Podmínkou je koupě jejich uzeniny, v obsahu básničky se musí objevit slova: poctivý, párek a Kostelec.

Výzvu Babišova podniku nakonec vyslyšel i komentátor Reflexu, který svým výtvorem ale marketingové oddělení Kosteleckých uzenin zajisté nepotěší. Uzeniny totiž posměšně označuje za stejně poctivé, jako je sám jejich majitel Andrej Babiš. „Koupím párek jako dárek, poctivý ze separátu, nebojí se reparátu. On pochází z Kostelce, chutnal by i veverce, poctivý je jako Babiš, tak nás ho už Bože zbavíš,“ zarecitoval si Doležal.

Celý Doležalův článek ZDE

Nejnovější marketingový tah podniku z Babišova holdingu paroduje také kreativní producent České televize Tomáš Baldýnský. Na svém facebookovém profilu ve čtvrtek oznámil, že světlo světa spatřila útlá básnická sbírka „A vlci vyli divnou věc: Poctivý, párek, Kostelec“, v níž se objeví pestrá paleta poezie o kosteleckých párcích a Andreji Babišovi.

Ukázky veršů přinesl na svém webu Reflex. „Strč si párek do Kostelce poctivě až po okraj — až zas budeš jako blbec hledat ňákej jinotaj,“ nebere si servítky Lukáš Chalupníček. Řitních variací se objeví ve sbírce více. „Seděl na státním pokladu a v udavačské prdelce měl vstrčený až dozadu poctivý párek z Kostelce,“ sepsal nejmenovaný autor. Poetický byl i Petr Macura: „Poctivý párek z Kostelce musel snad pánbůh stvořiti, hodí se k večeři výtečné případně nacpat do řiti.“

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: luš

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Proč se nemůžete domluvit????????????????

Pane poslanče, ANO nevolím, jsem volič SPD, ale Vás osobně uznávám a vím, že jste pro lidi udělal mnoho dobrého. Vysvětlete mi prosím, proč se nemůžete domluvit na účinné spolupráci s SPD? Je to tím, že SPD je jednoznačně na straně národa a slušných lidí, zatím co ANO to hraje na všechny strany? Neb...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co je doma, to se počítá, viď, Radovane... Investor Vávra převádí Kypr na ženu

10:33 Co je doma, to se počítá, viď, Radovane... Investor Vávra převádí Kypr na ženu

DOKUMENT Radovan Vávra, nominant TOP 09 do společnosti ČEZ, vyklízí bitevní pole. Už před týdnem jsm…