Nářez na romském serveru: Pan Zeman uvažuje fašistoidně

21. 12. 2013 15:03

Podle romského aktivisty Karla Holomka se senátoři zase jednou „vyznamenali“. Na mysli má hlavně Jaroslava Zemana spolu s poradkyní Ivanou Řápkovou, kteří podle něj prosazují zákon jasně zaměřený proti Romům.

Nářez na romském serveru: Pan Zeman uvažuje fašistoidně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Fotokoláž.

„Naši senátoři se opět vyznamenali. Asi před týdnem přijali velkou většinou usnesení, týkající se odpovědi na doporučení Rady Evropy ve věci diskriminace Romů, což byl dokument jen obecně tuto diskriminaci kvalifikující, aniž by poutal pozornost na Českou republiku a ukázal na ni prstem. Přesto senátoři rozhořčeně odmítli, že by Romové jakkoliv byli diskriminováni, a pokud by snad něco takového mohlo být zaznamenáno, mohou si za to sami, protože nechodí do školy a nepracují. A basta fidli, definitivně rozhodnuto!“ píše na serveru Romea.cz Karel Holomek.

Celý text ZDE

Ukazuje při tom hlavně na Jaroslava Zemana a jeho poradkyni, bývalou poslankyni Ivanu Řápkovou. „Spolu vymysleli a v Senátu prosazují ještě jeden zákon, a netají se tím, že je zaměřen proti Romům,“ píše romský aktivista.

Cituje při tom samotného senátora Zemana: „Musíme cikánskou komunitu naučit pracovat! Omezení dávek je jednou z cest.“ Podle něj je takové spojení hodné mentality fašistoidně uvažujícího člověka.

"Jenže, milé paní senátorky a páni senátoři, otcové naši moudří! Problém není v tom, že by Romové nechtěli nebo neuměli pracovat, problém je v tom, že jim tu práci nikdo nedá i při vší marné snaze. V tomto snažení, vedoucí k vytváření pracovních příležitostí, bych ocenil váš přínos jako praktický krok ke zlepšení situace, namísto vašich nepravdivých a hloupých usnesení, které navíc nic neřeší,“ vzkazuje Holomek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Facka opozici: Prohráli volby, za vším vidí spiknutí. Zastal ses Zemana? Jsi ruský troll. Vlastní chyby nevidí

13:26 Facka opozici: Prohráli volby, za vším vidí spiknutí. Zastal ses Zemana? Jsi ruský troll. Vlastní chyby nevidí

Politický marketér Karel Křivan se v rozhovoru pro Insider na info.cz zmínil o svých obavách ze skup…