Národní divadlo si ještě v prosinci objednalo raut za 1.700.000 korun

24.05.2020 6:52

Národní divadlo uspořádalo koncem minulého roku Silvestr s Mozartem 2019. Slavnostní galavečer, na kterém zazněly ty nejznámější a nejkrásnější árie z Mozartových oper. Ten se konal ve Stavovském divadle a divák, který se chtěl této akce zúčastnit, si musel připravit pořádný obnos peněz. Nejlevnější vstupenka stála 7.990 korun. Národní divadlo si také od cateringové společnosti Zátiší Catering Group objednalo jistě bohatý raut v celkové maximální hodnotě 1.700 000 korun bez DPH.

Národní divadlo si ještě v prosinci objednalo raut za 1.700.000 korun
Foto: Archiv Národního divadla
Popisek: Daniel Špinar a ředitel ND Jan Burian si velmi rozumějí!
reklama

Anketa

Líbí se vám zatím kanál CNN Prima News?

3%
92%
hlasovalo: 13231 lidí
„Předmětem této smlouvy je závazek dodavatele zajistit catering pro akci „Silvestr s Mozartem 2019“, jejímž pořadatelem je objednatel a která se koná od 31. 12. 2019, 18.30 hodin do 1.1.2020,3.00 hodin v budově Stavovského divadla, Ovocný trh/Železná ulice, Praha 1, a to v rozsahu 300 až 500 účastníků akce (dle počtu zakoupených vstupenek na akci) v závislosti na objednávce objednatele,“ stojí ve smlouvě. 

Pro zajímavost přidejme ceny, za které se vstupenky prodávaly. Nejlevnější na galerii stály 7.990 korun, kdo chtěl sedět v přízemí, zaplatil 9.990 korun a nejdražší vstupenky byly v hodnotě 11.990, a to do lóží v přízemí a na balkonech. Národní divadlo počítalo, že se akce zúčastní mezi 300 až 500 diváky a pro každého přítomného bylo připraveno zmíněné občerstvení v konkrétní hodnotě 3.500 korun bez DPH na osobu.
 
A co mohli diváci, kteří si vstupenku zakoupili, očekávat? „Uslyšíte a uvidíte nejoblíbenější árie a scény z oper Don Giovanni, Figarova svatba, Così fan tutte, Kouzelná flétna a Únos ze serailu v legendární scénografii Dona Giovanniho od Josefa Svobody a kostýmech od Theodora Pištěka. Čeká Vás bohatý raut s vybranými lahůdkami české i zahraniční kuchyně, novoroční přípitek s našimi sólisty a tanec přímo na jevišti za doprovodu živé hudby,“ lákala pozvánka na akci.
 
A i přesto, že ve smlouvě na catering je uvedeno, že nedílnou součástí této smlouvy je příloha číslo jedna, ve které by měla být specifikace předmětu plnění, tedy o jaké konkrétní občerstvení a v jaké hodnotě se jedná, žádná příloha ke smlouvě přiložena není. 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: B. Richterová a T. A. Nový
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vy máte vedlejšák v České televizi, rýpak Kováčik do Piráta. A pak nejspíš naštval všechny neziskovky

13:39 Vy máte vedlejšák v České televizi, rýpak Kováčik do Piráta. A pak nejspíš naštval všechny neziskovky

„Politika v době šílené. Podle čeho se pozná, kdo je vlastně ve vládě a kdo v opozici?“ zahájil deba…