Nas*áno a dluhy. J. X. Doležal rozmázl Kliniku. Řekl, jak to bylo

17.07.2019 21:47

Jiří X. Doležal na serveru Reflex.cz napsal, že před pár dny nabyl právní moci rozsudek, podle něhož musí aktivisté z Kliniky uhradit náklady spojené s vyklízením, když v rozporu se zákonem obývali celé měsíce a fakticky okupovali cizí majetek. A jako by to samo o sobě nestačilo, k již řečenému verdiktu se prý aktivisté postavili víc než hanebně. Jejich počínání publicistovi připomnělo jámu plnou výkalů.

Nas*áno a dluhy. J. X. Doležal rozmázl Kliniku. Řekl, jak to bylo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří X. Doležal
reklama

„Kdo sleduje extremistickou scénu víc jak čtvrt století jako já, nemá o ultralevici žádné iluze. Dokonce musím přiznat, že neonacisté jsou pro mě o něco přijatelnější než ultralevice. Obojí je to násilnická verbež – ovšem náckové většinou nesmrdí, a celou dobu, co o nich píšu, jsem nikdy nezaznamenal takový eklhaft jako u ultralevičáků,“ nešetřil ostrými slovními náboji publicista.

Anketa

Podporujete novou předsedkyni Evropské komise Ursulu von der Leyenovou?

6%
94%
hlasovalo: 7220 lidí

Pokud o tom někdo pochybuje, mohl se podívat na zahradu tzv. autonomního sociálního centra Klinika, kde byla jáma a v té „nasráno“, alespoň podle Doležala. A tato jáma prý také dobře ukazuje, jak se tito levicoví aktivisté staví k zákonu.  Soud rozhodl, že aktivisté musí zaplatit 900 tisíc korun za provedení exekuce v objektu.

„Požadovat po nás zaplacení zabezpečení objektu, které provádělo SŽDC, (prý) bylo nelegitimní. Nelegitimní a přemrštěná je ovšem z mnoha důvodů samozřejmě celá částka, např. proto, že sama žalovaná osoba ve vyklízení budovy nijak nebránila. Proto budeme podávat ústavní stížnost,“ napsali k tomu aktivisté. A Doležala tím znechutili.

S poměry na Klinice to prý bylo zcela jinak.

„O tom, že squatteři odmítají objekt vyklidit, referovala dlouhá léta všechna média. Když jsem byl před několika lety na Klinice na reportáži, nastoupilo na mě fyzicky několik rudých špinavců. Ještě den před vyklizením budovy squatteři svolali do budovy tiskovku a vykřikovali, že lidé fetišizují soukromý majetek. Svůj mobil mi hlavní áčkař ale odmítl dát. Asi fetišista nebo co…“ vypálil Doležal.

Kroutil hlavou také nad tím, že aktivisté žádali o peníze na zaplacení nákladů své příznivce. A zřejmě je dostali, takže nejenže porušovali zákon, ale ještě z toho vyvázli dosti lacino, protože peníze zaplatil někdo jiný. Doležal nechápe, proč všichni tito příznivci neposlali peníze lidem, kteří to opravdu potřebují. Vdovám, invalidním důchodcům a tak podobně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Xaver v akci. Po Moravcově trápení Vojtěcha se už houfují diváci

19:48 Xaver v akci. Po Moravcově trápení Vojtěcha se už houfují diváci

Hosty první hodiny Otázek Václava Moravce byli ministr zdravotnictví za hnutí ANO Adam Vojtěch, hlav…