Našemu spojenci přímo pod zadkem? Islámský stát vydal výzvu, která by nás měla zajímat

01.07.2015 9:04

Teroristická organizace Hamás se dostala do nečekané pozice. Zatímco dříve vyhrožovala Izraeli a Západu ona sama, nyní se ocitla na druhé straně barikády. Islámský stát podle britského deníku Guardian zveřejnil video, ve kterém IS Hamás kritizuje za příměří s Izraelem a hrozí, že jej svrhne.

Našemu spojenci přímo pod zadkem? Islámský stát vydal výzvu, která by nás měla zajímat
Foto: Archiv
Popisek: Palestina

Bojovníci Islámského státu na videu Hamásu vzkazují, že získají jím ovládané území do svého područí. Nelíbí se jim, že Hamás údajně nedostatečně prosazuje islámské náboženství. „Vyženeme Židy z Izraele a vy z Hamásu, ale i Fatahu, nebudete nic. Překročí vás naše plíživé zástupy. Islámské právo šaría bude v Gaze uvedeno do praxe navzdory vašim postojům. Přísahám, že to, co se nyní děje v Sýrii a Iráku, se brzy stane také v Gaze,“ říká maskovaný bojovník IS ve videovzkazu, který je adresován „tyranům z Hamásu“.

Celý text v angličtině najdete ZDE

Jak upozorňuje Guardian, Hamás považují za teroristickou organizaci Izrael, Spojené státy i Evropská unie. Dokonce i Egypt je přesvědčen, že je Hamás jednou z největších regionálních bezpečnostních hrozeb. Hamás je islamistické hnutí, jež sdílí nepřátelství ostatních džihádistů k Izraeli. Neusiluje však o vedení globální náboženské války, ale jeho základním pilířem je spíš palestinský nacionalismus. Izraelský ministr zpravodajských služeb Israel Katz předevčírem paradoxně obvinil Hamás ze spolupráce s Islámským státem, což Palestinci dlouhodobě odmítají.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Putin je malý. Jak to, že Putin není mokrý? V Rusku se to vůbec nemělo pořádat, zakončil Bosák na ČT mistrovství světa

21:00 Putin je malý. Jak to, že Putin není mokrý? V Rusku se to vůbec nemělo pořádat, zakončil Bosák na ČT mistrovství světa

Francie porazila na mistrovství světa ve fotbale Chorvaty 4:2. Při předávání poháru se na moskevský …