Naštvaný Michal Hašek prolomil mlčení a zaplavil internet. Prozradil šokující perly

08.08.2016 9:31

Ještě v noci zareagoval jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD) na slova vicepremiéra Andreje Babiše (ANO), která uvedl v rozhovoru pro server ParlamentníListy.cz. A poprvé od kauzy falešné mluvčí Lucie Proutníkové se obšírněji vyjádřil. Zejména na adresu Babiše. Ten jej totiž v rozhovoru mimo jiné nazval gaunerem, politickým parazitem a lhářem.

Naštvaný Michal Hašek prolomil mlčení a zaplavil internet. Prozradil šokující perly
Foto: Hans Štembera
Popisek: Michal Hašek

„Reakci Bureše, pardon Babiše, si dobře zapamatujte,“ uvedl Hašek úvodem. „Hašek je gauner a lhář, politický parazit, zkrátka odporný člověk, který, když má problém, vymlouvá se dětinsky na Agrofert,“ řekl totiž včera Babiš. Hašek jej totiž rozlítil slovy, že za kauzou falešné mluvčí mohou mít prsty lidé z jeho hnutí a z jeho vydavatelství Mafra, které s kauzou přišlo.

Exkluzivní vyjádření Andreje Babiše pro PL najdete ZDE.

MF Dnes totiž v minulých dnech spekulovala nad identitou Lucie Proutníkové, jež roky rozesílala za Haška e-maily s nejrůznějšími vyjádřeními. Jak se nyní ukázalo, za osobou Lucie Proutníkové podle všeho stála lobbistka Jana Mrencová. Ta byla v minulosti stíhána za korupci při ovlivňování novinářů. Hašek sice tvrdí, že Proutníkovou nezná a o lobbistce Mrencové neví, ale bývalá mluvčí hejtmanství Denisa Kapitančíková potvrdila nejen spolupráci s Mrencovou, ale i identitu Proutníkové. Navíc se ukázalo, že Hašek si objednával pozitivní PR články na serverech ParlamentníListy.cz a KrajskéListy.cz.

Anketa

Který představitel ČSSD má vaši důvěru?

8%
86%
hlasovalo: 4186 lidí

„Privatizátor Bureš, který si myslí, že si všechny koupí, stejně jako Bohuš z Kurvahošigutentag,“ nebral si servítky dále Hašek. „Jižní Moravu fakt ne, věřím našim lidem,“ řekl před nadcházejícími krajskými volbami. Když mu jedna z diskutujících připomněla, že je však otázkou, zda lidé i nadále věří jemu, pokračoval ve své obhajobě. 

„Nic jsem neukradl, ‚neprivatizoval‘, nemám z EU dotací žádné ‚Čapí hnízdo‘,“ podotkl Hašek. Diskutující mu však následně připomněla kauzu falešné tiskové mluvčí, kterou Hašek do této chvíle řádně neobjasnil. „Jano, fakt myslíte, že Babiš je blíže lidem než kdokoliv z ČSSD? Myslíte v jeho pancéřové audině s ochrankou? Tu nemá nikdo z hejtmanů ani starostů za ČSSD a ani je nechceme,“ podotkl Hašek.

A přidal i zážitek, o kterém prý nedávno slyšel. „Byl jednou jeden Andrej Babiš na návštěvě krajské nemocnice v Českých Budějovicích a říkal ‚tuna v Plzni máte tu fakultku‘. Odpovědí mu bylo – ale tady nejste v Plzni, pane ministře,“ popsal jihomoravský hejtman.

Když se i nadále diskutující zastala Andreje Babiše, Hašek již jen pozdravil a popřál dobrou noc. "V krátké době se vyjádřím k nařčení z 'pozitivního PR pro Haška' atd., sama si uděláte obrázek," slíbil.

V minulých dnech pro ParlamentníListy.cz velmi ostře promluvil také dlouholetý Haškův kritik a podnikatel Radim Jančura. „Souvisí to s tím, jak chápu charakter pana Haška jako špatného člověka, to jsem od tzv. lánské schůzky řekl už několikrát. Člověk je takový, jací jsou lidé kolem něj – když je někdo zločinec, má kolem sebe zločince, okolí je jakousi jeho kopií a zrcadlem. Michal Hašek kolem sebe samozřejmě nemá pouze zločince, ale vzhledem k tomu, že má špatný charakter, má kolem sebe i lidi s velmi mizernými morálními vlastnostmi. A tam asi patří ta osoba lobbistky, o které je řeč,“ řekl k celé kauze fiktivní mluvčí pro server ParlamentníListy.cz Radim Jančura. 

Rozhovor s Radimem Jančurou najdete ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jiří Drahoš besedoval: Děti je třeba už odmala učit, co jsou fake news. Volili mě mladí lidé, staří věřili dezinformaci, že jim seberu důchody

14:54 Jiří Drahoš besedoval: Děti je třeba už odmala učit, co jsou fake news. Volili mě mladí lidé, staří věřili dezinformaci, že jim seberu důchody

REPORTÁŽ „Pokud se všichni nebo většina lidí nechá zblbnout nějakými nesmysly, tak potěš pánbůh!“ Pr…