Šabatová požádala, aby změnou zákona zajistila účastníkům správních řízení možnost dálkově nahlížet do spisu formou pořízení a zaslání kopií. V druhém případě ombudsmanka žádala, aby úřady upozorňovaly účastníky řízení na možnost soudního přezkumu. Lidé totiž podle ní mnohdy neví, že v případě nesouhlasu s úředním rozhodnutím mají právo obrátit se na soud.
Vláda vzala na vědomí požadavek ombudsmanky, aby byli účastníci správního řízení informováni, že mohou proti správnímu rozhodnutí podat žalobu k soudu, řekl Kněžínek. Doplnil, že se vláda bude nad touto otázkou zamýšlet při příští novelizaci správního řádu.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: čtk
Často mluvíte o lidech v exekuci nebo inslovenci
Ale zamýšlel jste se někdy na tím, jak minimalizovat to, aby se do nich lidé dostávali? A když už, aby to pro ně nebylo úplně likvidační - hlavně teda exekuce. Vím, že jste prosadili milostivé léto, ale to problém zcela neřeší a také nebylo určeno pro všechny. PS: Zabýváte se i přístupem exekutorů, ...
Další články z rubriky

22:08 Kolaps španělské sítě: Se soláry a větrníky to nesouvisí, ujišťuje vláda
Mnozí energetičtí odborníci se k výpadkům elektřiny na Pyrenejském poloostrově vyjadřují s názory, ž…
- 19:56 Potrat jako ideologie. A rodí se nejméně dětí v historii. Snad konečně začneme pomáhat, věří lidé z rozehnaného pochodu
- 17:33 Co si myslíte o Babišovi? Okamura se u Vémoly otevřel
- 10:11 Tvým úkolem je migranty v Evropě vítat... Pobřežní stráž EU jako partner pašeráků a neziskovek
- 9:29 Je Česká televize slušné médium? Žantovský má mnoho otázek k odstřelu ředitele Součka
- 4:46 Arménský postrach nebo bývalý mládežník ODS. Více o provokatérech z protivládních demonstrací