Návrh bruselské směrnice: Každý dům zrekonstruovat na předepsaný stupeň. Do deseti let

12.03.2023 9:53 | Zprávy

Plány EU podle německého tisku přinášejí další špatné zprávy pro majitele domů a vlastníky i nájemce bytů. Vedle zákazu vytápění fosilními palivy je zamýšlena také povinná rekonstrukce milionů domů. Vyplývá to z návrhu směrnice EU, který má k dispozici německý deník Bild. O návrhu Evropské komise bude rozhodovat Evropský parlament.

Návrh bruselské směrnice: Každý dům zrekonstruovat na předepsaný stupeň. Do deseti let
Foto: Repro Twitter
Popisek: Předsedkyně Evropské komise, Ursula von der Leyenová

Podle návrhu eurosměrnice mají všechny budovy do roku 2033 dosáhnout optimální energetické náročnosti ve stupni D. Nadále tak nebudou vyhovovat budovy, které mají energetickou náročnost E, F a G.

Podle odborníků to znamená, že zhruba šest milionů budov v Evropě má být rekonstruováno. Budovy s byty v členských zemích EU mají například dostat lepší izolaci, novou fasád, a novou střechu, nová okna a zřejmě instalovat solární panel, aby byla nižší spotřeba energie a větší ochrana klimatu, uvádí deník Bild.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Richard Brabec byl položen dotaz

Proč jste proti vzniku NP Křivoklátsko?

V čem je problém? Podle mě, je dobře, že vznikají NP, přeci jen přírodu je třeba chránit, než si ji úplně zničíme - samozřejmě všeho s mírou. To zelené šílenství a ekoaktivisty (spíše ekoteroristy) neuznávám, ale proč bránit vzniku národního parku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Skandální.“ Hrad tajil, ale neutajil. Měl by přijet Zelenskyj. Přišla stížnost

21:31 „Skandální.“ Hrad tajil, ale neutajil. Měl by přijet Zelenskyj. Přišla stížnost

Tajnosti kolem příjezdu zahraničního státníka na Pražský hrad vzbuzují otázky. Oficiálně jméno návšt…