Návrh, kdo za Turka. „Byl bych lepším ministrem, než je Pavel prezidentem“

06.02.2026 12:21 | Monitoring
autor: Miloš Polák

„Totální exploze!“ Podnikatel, podporovatel Motoristů a automobilový nadšenec Richard Chlad, pronesl pár slov k možnosti, že se stane ministrem životního prostředí místo čestného prezidenta Motoristů Filipa Turka. Vyčinil přitom prezidentovi Petru Pavlovi.

Návrh, kdo za Turka. „Byl bych lepším ministrem, než je Pavel prezidentem“
Foto: Repro YouTube
Popisek: Podnikatel Richard Chlad

Šéf hnutí ANO a premiér Andrej Babiš (ANO) po schůzce s prezidentem Petrem Pavlem oznámil, že nominant Motoristů na ministra životního prostředí Filip Turek ministr nikdy nebude, protože prezident Pavel ho prostě nikdy nejmenuje. A hotovo. Kapitola je uzavřena. Alespoň pro Babiše.  

Předseda Motoristů Petr Macinka dává najevo, že kapitolu za uzavřenou nepovažuje. Téma jmenování Filipa Turka ministrem životního prostředí je teď podle Macinky jen u ledu a až Petr Pavel nebude prezidentem, což se může stát buď v roce 2028, nebo v roce 2033, na konci jeho druhého volebního období, může se téma dosazení Filipa Turka do vlády řešit znovu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Zdravim vsechny slusne lidi, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseStary_trener , 06.02.2026 12:39:36
... bych byl rozhodně lepším ministrem životního prostředí než pan prezident Pavel prezidentem... - - - To neni meritko. Lepsim prezidentem nez pepa by byla i kazda hajzbaba.

|  11 |  0

Další články z rubriky

„Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

4:44 „Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

Prezident dostal od Ústavního soudu to, co chtěl. Předběžné opatření, které vládu de facto nutí ho d…