Nebezpečné mobily z Číny? Od Babiše zazněly vážné informace

23.12.2018 11:11

Někdejší poslanec Babišova hnutí ANO Bohuslav Chalupa se znovu hlásí o slovo. Vyjádřil se k varování Národního úřadu pro kybernetickou bezpečnost před čínskou společností Huawei. Bývalý zákonodárce má za to, že firma Huawei není tím největším nebezpečím. Chalupa ho vidí jinde.

Nebezpečné mobily z Číny? Od Babiše zazněly vážné informace
Foto: anobudelip.cz
Popisek: Bohuslav Chalupa, poslanec ANO
reklama

Národní úřad pro kybernetickou bezpečnost (NÚKIB) české úřady varoval před využíváním technologií společností Huawei a ZTE. Obratem však dodal, že na běžné uživatele se toto varování nevztahuje.

Poslanec Bohuslav Chalupa k tomu na sociální síti Facebook dodal, že technologie Huawei a ZTE jistě určité nebezpečí představují, ale není to nebezpečí největší.  

Anketa

Myslíte, že se v roce 2019 budeme mít lépe než v tomto končícím roce?

23%
77%
hlasovalo: 18927 lidí

„Je Huawei tou skutečnou, primární hrozbou? NO SAMOZŘEJMĚ, ŽE NENÍ. Ano, podceňovat hrozby je nemoudré, ale bránit se jim, začínat s tím někde od konce celého řetězce vzájemně navazujících souvislostí někde na konci celého bezpečnostního problému je vysloveně HLOUPÉ A SKUTEČNĚ NEBEZPEČNÉ. Jakákoliv elektronika, kterou používáme ať už doma nebo v práci, aniž bychom respektovali základní parametry kybernetické bezpečnosti, je hrozbou. Hrozbou jsme my sami, naše nedostatečné znalosti a návyky, nikoliv technika...“ napsal Chalupa.

Překvapuje ho, že Huawei kritizují i lidé, kteří v jiných případech volají po tom, aby se co nejvíc informací objevilo na internetu. I obchodních informací. Vše ve jménu transparentnosti.

Připomněl také, že tlak proti Huawei může pomoct jiným velkým firmám, které rovněž nejsou bez vad na kráse.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Za ty přeplněné nemocnice mohou lidé, co si šli koupit biomrkev?!“ Výbušný rozhovor moderátora TV Nova s Kubkem má těžkou dohru

16:58 „Za ty přeplněné nemocnice mohou lidé, co si šli koupit biomrkev?!“ Výbušný rozhovor moderátora TV Nova s Kubkem má těžkou dohru

Včera se moderátor TV Nova Petr Suchoň dostal do křížku s prezidentem České lékařské komory Milanem …