Nebojte se, to je jen Michal Horáček s poradci. Internetem koluje skutečně děsivé kolektivní FOTO

11.02.2017 5:00

Michal Horáček před několika dny oznámil, že bude kandidovat na Hrad. Pozornost médií tehdy upoutal především ostrými slovy na adresu Karla Schwarzenberga (TOP 09). Velmi ostrými slovy. V únoru se Horáček pokusil o restart kampaně. Na tiskové konferenci představil své poradce. A po internetu se takřka rychlostí blesku začala šířit vtipná fotografie Horáčka s jeho poradci.

Nebojte se, to je jen Michal Horáček s poradci. Internetem koluje skutečně děsivé kolektivní FOTO
Foto: Hans Štembera
Popisek: Michal Horáček

Prezidentský kandidát na podzim loňského roku oznámil svou kandidaturu, předložil lékařskou zprávu o svém zdraví a dával jasně najevo, že to s bojem o Hrad myslí vážně. Jenže pak o něm bylo slyšet především v prosinci, kdy poskytl rozhovor Deníku, kde tvrdě zkritizoval Karla Schwarzenberga. Na rozdíl od čestného předsedy TOP 09 prý umí jazyky a zůstává za ním v Česku nějaké viditelné dílo.

„Jsem jiný naprosto ve všem. Naprosto. Umím jazyky, mám vzdělání a mám za sebou nějaké v Česku dobře známé dílo. Nic z toho Karel Schwarzenberg za sebou nemá,“ řekl tehdy. Později se za svá slova omluvil.

V roce 2017 si možná řekl, že svou kandidaturu vezme z jiného konce a v únoru představil svůj tým poradců. Na stránkách prezidentského kandidáta se dozvíme, že v oblasti energetiky mu bude radit šéfka Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová. Bude mít zvláštní poradkyni také pro handicapované spoluobčany. Bude jí ředitelka České asociace paraplegiků Alena Jančíková. Post poradkyně pro zahraniční politiku připadne Magdě Vášáryové.

Ke zdravotnictví bude mít co říct profesor Pavel Pafko. Speciální poradkyní pro seniory se stane ředitelka Hospicu sv. Štěpána v Litoměřicích Monika Marková. Robert Reichel, olympijský vítěz z Nagana, zastane post poradce pro sport. Obdobnou roli zastane i Leopold König, profesionální cyklista. S celkovým směřováním Česka poradí Horáčkovi vysokoškolský pedagog a filozof Miroslav Petříček. Spisovatel Miloš Urban bude poradcem pro kulturu. V oblasti práva pomůže Horáčkoci autor nového občanského zákoníku Karel Eliáš. Podnikatel Michal Bláha pomůže Horáčkovi v oblasti moderních technologií. Stejně tak mezi poradci nechybí ani sociální pracovník Ondřej Císař.  

V České republice se ovšem našel vtipálek, který Horáčkův tým přirovnal ke slavné hororové rodině Addamsových, kterou proslavila slavná hororová komedie z roku 1991.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura se ohradil proti pomluvám od Hrušínského, Láska se mu vysmál: Takto hájíte svobodu slova?

17:28 Okamura se ohradil proti pomluvám od Hrušínského, Láska se mu vysmál: Takto hájíte svobodu slova?

Senátor Václav Láska (SEN21) se podivuje nad jednáním předsedy SPD Tomia Okamury, který podal předža…