Nebude lepší bojovat proti zlu společně s běženci, nabádá ekonom Sedláček

18.09.2015 12:25 | Zprávy

Ekonom Tomáš Sedláček se na serveru iHNed.cz zamýšlí nad uprchlickou krizí. Dle něj bychom měli vědět, že civilizace nebojuje se zlými barbary, ale proti zlu. „A před ním utíkají i běženci, měli bychom jim pomoct,“ uvedl Sedláček.

Nebude lepší bojovat proti zlu společně s běženci, nabádá ekonom Sedláček
Foto: Archiv Suma sumárum
Popisek: Tomáš Sedláček

Uprchlickou krizi parafrázuje s Hrou o trůny, kde připomíná polovinu zápletky, jež je o Zdi a o zimě, která nastává. „Přichází zima“ je zvolání, které se prolíná celým seriálem jako refrén. Zeď, která chrání civilizovaný svět před divokými národy a nemrtvými příšerami ze severu, je pečlivě hlídána a její protržení znamená něco jako konec světa, píše Sedláček.

Civilizované země ve Hře o trůny nemají však dost energie na to, aby se zlu bránily samy. Hlavní hrdina se tedy snaží přesvědčit civilizované krále, aby se „severskými divochy“ uzavřeli smlouvu a společně bojovali proti skutečnému nebezpečí – proti zlu, popisuje dále Sedláček.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vef

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Popírání genocidy

Chápu vás dobře, že vy byste chcete zrušit zákon, který za trestný čin považuje popírání genocidy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„On ji snad zapálí.“ Okamura sundal vlajku Ukrajiny. Přišla odveta ODS a Pirátů

21:10 „On ji snad zapálí.“ Okamura sundal vlajku Ukrajiny. Přišla odveta ODS a Pirátů

Nový předseda Sněmovny Tomio Okamura (SPD) zahájil své působení razantně – nechal odstranit ukrajins…