Nebyl jsem fascinován komunismem, ujišťoval novináře Ovčáček. A pak vysvětlil, co dělal v Haló novinách

05.05.2015 11:10 | Zprávy
autor: ste

Dle serveru Aktuálně.cz se v posledních čtyřech měsících dostává hradnímu tiskovému mluvčímu Jiřímu Ovčáčkovi podobného počtu odpůrců jako Miloši Zemanovi. Může za to prý hlavně jeho „laické“ prozkoumávání díla Ferdinanda Peroutky. Ovčáček v rozhovoru řekl, že zvýšenou mediální pozornost bere jako součást své práce.

Nebyl jsem fascinován komunismem, ujišťoval novináře Ovčáček. A pak vysvětlil, co dělal v Haló novinách
Foto: Hans Štembera
Popisek: Mluvčí prezidenta ČR Jiří Ovčáček

Podle Aktuálně.cz je údajný text Ferdinanda Peroutky „Hitler je gentleman“, o kterém hovořil Miloš Zeman, minimálně k nenalezení a na Hradě se tak rozpoutala „fraška“. Ovčáček to však odmítá s tím, že když měl Zeman projev na konferenci o holocaustu, uvedl příklady selhání intelektuálů a zmínil se tak i o Peroutkových textech. „Zhruba po týdnu se ozvalo Sdružení Ferdinanda Peroutky, a tím rozpoutalo celou tuto záležitost,“ řekl Ovčáček s tím, že Hrad nebyl iniciátorem této záležitosti.

Ovčáček míní, že i přesto, že nenalezl doposud Peroutkův článek s názvem „Hitler je gentleman“, je důležité, že se našly alespoň texty, které jsou již zveřejněné, jelikož i v nich je zřejmé, jaký měl Peroutka přístup.

Hradní mluvčí nesouhlasí s kritikou, že se právě on zabývá hledáním Peroutkových článků, prý tím byl pověřen a sám se k tomu dokonce nabídl, nevidí na tom tudíž nic sporného.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

16:16 Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

„Ústavní soud je kritizovatelný, a naopak je v zájmu demokracie se o jeho selháních bavit,“ zdůrazňu…