Nebýt Zemanova amatérismu, tak jste mrtvý muž, vyhrkl Moravec na Sobotku

07.05.2017 12:45

Předseda vlády Bohuslav Sobotka (ČSSD) prožil pár hodin před kamerami. Po nedělní Partii FTV Prima zavítal také do České televize, kde Václav Moravec spustil pěkně zostra. Avšak ani ne tak na premiéra Sobotku, ale na prezidenta Miloše Zemana.

Nebýt Zemanova amatérismu, tak jste mrtvý muž, vyhrkl Moravec na Sobotku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Moderátor OVM Václav Moravec

Úvodní rozhovor nedělních Otázek Václava Moravce vedl moderátor s předsedou vlády Bohuslavem Sobotkou a zeptal se ho na čtvrteční schůzku na Pražském hradě, kterou zaměstnanec veřejnoprávní televize označil za „přehlídku trapnosti“. „Z původního fototermínu se stala přehlídka trapnosti,“ řekl doslova Moravec.

„Pražský hrad ve svých dějinách zažil ledacos. Bylo to zbytečné a bylo to trapné,“ dal Sobotka Moravcovi za pravdu. Obratem také prozradil, jaké má teď coby předseda vlády vztahy s prezidentem Milošem Zemanem. „Po tom, co se odehrálo tento čtvrtek, ty vztahy jsou chladné. Ony byly chladné i po tom, co došlo k pokusu o lánský puč, ale já jsem se snažil, aby ta spolupráce mezi vládou a Hradem dál fungovala,“ sliboval předseda vlády. Členové ČSSD se prý budou chovat dospěle.

Moravec se však pustil do prezidenta Zemana i do Sobotky najednou.

„Nebýt politických chyb Miloše Zemana a možná i amatérských chyb Miloše Zemana, tak už byste byl mrtvý muž? Nebýt toho, že váš ne úplně slavný volební výsledek z roku 2013 překryl lánský puč? A jste si vědom toho, že teď vás zachránila napřažená Zemanova hůl? Jste si vědom toho, že vás chyby Miloš Zemana drží při životě?“ ptal se zase a znovu Moravec premiéra.

Sobotka odmítl, že by z něj byla politická mrtvola. Nešlo mu prý o nic jiného než o postup podle základního zákona této země – to jest podle ústavy. „Demokracie nemá jiná pravidla hry, a pokud začneme porušovat ústavu, tak tím ohrožujeme demokracii v naší zemi. Možná to zní nadneseně, ale je to tak,“ varoval premiér. V západních zemích je obvyklé, že ústavu všichni ctí.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Moravec ovšem Sobotkovi připomněl, že právě on vzal Babiše do vlády, takže teď sklízí, co zasel. „Ona ta otázka může znít, že by se v některé západní zemi stalo, aby vzal premiér do vlády člověka, který od počátku byl ve střetu zájmů,“ řekl moderátor. Sobotka kontroval, že po volbách v roce 2013 nebylo jasné, jak se bude Babiš chovat jak ve vládě, tak ve vztahu ke svým médiím. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zakázali Okamuru. Hejma sypal zlá fakta

10:21 Zakázali Okamuru. Hejma sypal zlá fakta

V novém díle své Hejma show se komentátor Ondřej Hejma obul do předvolebních kampaní. Ta od SPOLU mu…