Nečas má pravdu, vazba ovlivňuje životy. I Rathův, připomněl Pecina

15. 7. 2013 19:19

Nový ministr vnitra Martin Pecina dal v jedné věci za pravdu expremiérovi Petru Nečasovi, a tedy, že vazba ovlivňuje životy lidí. Nečas hovořil o Janě Nagyové, exposlancích ODS a dalších lidech, Pecina ale připomněl, že o Davidu Rathovi kdysi nic podobného neřekl.

Nečas má pravdu, vazba ovlivňuje životy. I Rathův, připomněl Pecina
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Pecina

Martin Pecina v Interview ČT24 hodnotil nedávný projev Petra Nečase po jeho vyslýchání policií. Hovořil zde například o tom, že kauza Nagyová je jen politický proces. „Čistě teoreticky to tak být může, ale já si to nemyslím,“ říká Pecina.

Ministr totiž věří policistům a soudům – například policejní prezident Martin Červíček ho prý ujistil, že z jeho strany se rozhodně neděje žádné ovlivňování policistů. Hlavní ale prý je, aby nebyly ovlivňovány případy, které se budou řešit vzápětí. Případ Jany Nagyové je už pod státním zastupitelstvím. „Policistům věřím a státním zástupcům také. Já si myslím, že to všechno jsou profesionálové,“ chválil Pecina.

Kdyby ale soudy ve výsledku rozhodly, že nikdo není vinen, přistoupil by prý až k debatě o odvolání nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana. „Pokud by se ukázalo, že je to celé politický proces, jak dneska říká Petr Nečas, tak potom by to bylo pochopitelně i na sahání do těch nejvyšších míst,“ míní Pecina.

V jedné věci by ale dal rád za pravdu Nečasovi už teď. „To, co se děje, je velmi závažné a ovlivňuje to životy lidí. A jsem rád, že Petr Nečas to tak chápe,“ uvedl s tím, že David Rath je už více jak rok ve vazbě a nikdo zatím nezmínil, že by i na něj mělo vězení vliv.

Co se týče dalších kroků na ministerstvu, Pecina si dává jako prioritu sociálně slabé oblasti, například v Ústeckém kraji. Podle něj by mohlo být řešením navýšení finančních prostředků a placení asistentů prevence kriminality – tedy například, pokud by šlo o romskou komunitu, starší a respektovaný Rom by dostával plat za to, že udržuje v komunitě pořádek. Naopak by Pecina rád bojoval proti lichvářům a provozovatelům asociálního bydlení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Čtvrtou říši nedovolíme!” Okamura o EU, stíhání Salviniho a českých Pirátech: Zásadní nařčení

6:31 „Čtvrtou říši nedovolíme!” Okamura o EU, stíhání Salviniho a českých Pirátech: Zásadní nařčení

„Vlastenci evropských národů porazili třetí říši a nedovolíme vznik říše čtvrté,“ říká místopředseda…