Nečas se rozohnil, ale Topolánkův projev byl lepší, míní komentátoři

03.11.2012 13:28

Premiér Petr Nečas na kongresu ODS mluvil o politické lekci, kterou si odnesl z krajských a senátních voleb. Voliči mu prý dali najevo, že jsou nespokojení. Podle komentátorů ve studiu ČT 24 se Nečas poměrně rozohnil, ale mnohem lepší projev měl bývalý předseda strany Mirek Topolánek.

Nečas se rozohnil, ale Topolánkův projev byl lepší, míní komentátoři
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Nečas na kongresu ODS
reklama

Podle komentátora Lidových novin Martina Zvěřiny byla Topolánkova řeč údernější, otevřenější a lepší. „Nečas chce větší diskusi, Topolánek chce změnu strany,“ míní novinář.

Nečasova řeč prý byla suchopárná, věcná a jen těžko někoho nadchne nebo vyburcuje. S tím souhlasil i politický komentátor Patrik Eichler. Ten navíc kritizoval i chybějící bod v programu Občanské demokratické strany. „Viděli jsme ODS národní, antikomunistickou, ale už tam není další bod programu,“ upozornil v ČT 24.

Musíme voličům nabídnout kompetentní vládnutí

ODS podle Nečase musí ve vládě dodržovat dohody a nabídnout voličům kompetentní vládnutí. Není prý proti stranické diskusi, musí se ale ctít většinové rozhodnutí, nebo se ODS stane anarchistickým spolkem.

Nečas chce, aby občanští demokraté navázali užší spolupráci s TOP 09. Měla by mít formu dohody, na základě které by nastal na pravici v ČR "klid zbraní". Po parlamentních volbách by pak měly jít obě strany buď společně do vlády, nebo společně do opozice, míní. Podle premiéra si voliči obou stran nepřejí jakékoli další spory mezi pravicovými stranami.


 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vfe
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rakovina společnosti. Dobrovolnice o tom, když necháme někoho padnout na naprosté dno

21:38 Rakovina společnosti. Dobrovolnice o tom, když necháme někoho padnout na naprosté dno

ROZHOVOR „Rok se díváme na šťourání lidem v nose a píchání injekcí, pokud možno v největším detailu,…