Nečas v novinách: S Putinem musíme jednat jako partneři. Ať se vám to líbí nebo ne

05.11.2014 9:38

Bývalý předseda ODS a expremiér Petr Nečas se v glose publikované na názorové stránce MF Dnes zamýšlí nad situací ve východní Evropě. Tu je podle něj třeba stabilizovat, což se prý neobejde bez dialogu s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Bez sankcí jako rovný s rovným.

Nečas v novinách: S Putinem musíme jednat jako partneři. Ať se vám to líbí nebo ne
Foto: Radim Panenka
Popisek: Expremiér odmítl vypovídat i kvůli tomu, že mezi obviněnými je jeho současná maželka
reklama

„Tak jako pád železné opony a nástup svobody do střední a východní Evropy byl podmíněn dialogem Západu s Gorbačovem, stabilizace tohoto regionu jeho členstvím v NATO a EU a dialogem Západu s Jelcinem, bude nyní nezbytný, ať se to někomu líbí, nebo ne, ke stabilitě východní Evropy dialog s prezidentem Putinem. A to bez sankcí. Na základě partnerství, které se rozhodně neslučuje s pozicí mentora,“ míní Nečas.

Podle něj by měl Západ s Ruskem vycházet zejména proto, že představuje strategického partnera. „Je politicky krátkodobé tvrdit, že při pohledu na mapu je obrovská destabilizace severní Afriky, Blízkého a Středního východu daleko. Chamberlainovi se na konci třicátých let zdály nacistické tanky také daleko. Na jaře roku 1940 však již jejich pásy omývaly vlny kanálu La Manche,“ konstatuje expremiér.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: luš
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jen pro silné povahy! Arménský velvyslanec prozradil, co muslimští vojáci z Ázerbájdžánu provádí civilistům v Náhorním Karabachu

19:19 Jen pro silné povahy! Arménský velvyslanec prozradil, co muslimští vojáci z Ázerbájdžánu provádí civilistům v Náhorním Karabachu

Arméni v Náhorním Karabachu stále čelí vražedným útokům a násilnému vytlačování ze svého historickéh…