Nečas varuje národ před rudými: Stále milují Lenina a čekají na šanci

27.06.2012 7:38

Čeští komunisté jsou stále tam, kde byli v osmdesátých letech. Jsou nereformovatelní a stále vychází z idejí Marxe a Lenina. Nynější Gottwaldovi sirotci si zatím čistí peří a čekají na novou příležitost, tu snad nedostanou, píše v komentáři MF Dnes premiér Petr Nečas (ODS).

Nečas varuje národ před rudými: Stále milují Lenina a čekají na šanci
Foto: Martin Kovář
Popisek: KSČM oslavovala svátek práce v bývalém Parku kultury a oddechu Julia Fučíka

Podle šéfa kabinetu Petra Nečase dnes žijeme v době, kdy mnozí pociťují nostalgii po minulém režimu. Snaží se ho vidět jen v těch lepších barvách a zapomínají, jaké to u nás kdysi bylo. Přitom podle premiéra není v Česku tak špatně, jako v řadě jiných evropských zemí.

Boj s kapitalismem neukončili dosud ani čeští komunisté. „Jak ukázal jejich nedávný sjezd, sílí u nich křídlo věčně včerejších, nenapravitelných stalinistů a gottwaldovců,“ píše ve středeční MF Dnes Nečas.

Dále píše, že přímí dědicové této ideologie, jež má na svědomí justiční vraždy z 50. let, se opět halí do hávu umravňovačů a samosoudců veřejných poměrů.

„Jejich vystoupení v parlamentu v souvislosti s projednáváním církevních restitucí se příliš neliší od Gottwaldova výroku z června 1948,“ píše předseda vlády s odkazem na větu – Náš lid nemá jiné volby. Musí v církvi vidět nepřítele.

Komunistická strana je prý nereformovatelná. Svým programem se stále přibližují 80. letům minulého století. „Stále vycházejí z Marxe, Engelse a Lenina a z jejich vize překonání kapitalismu socialismem,“ dodal.

Gottwaldovi sirotci si tak údajně čistí peří a čekají na novou příležitost. „Tu, jak věřím, nedostanou,“ míní šéf kabinetu. Premiér v komentáři připomíná hlavně příběh popravy doktorky Milady Horákové, právě s touhle souvislostí si ve středu připomínáme Den památky obětí komunistického režimu.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: jno

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Průs*r. Zdravotníci došli, Praha v nouzi. Hřib mimořádně vystoupil, je to zlé

10:20 Průs*r. Zdravotníci došli, Praha v nouzi. Hřib mimořádně vystoupil, je to zlé

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) řekl lidem pravdu. Situace v pražských nemocnicích je opravdu …