Nečasovi TOP 09 nevadí. Vadí mu TOP 09 s Kalouskem

24.11.2010 10:14 | Zprávy
autor: jih

Vztahy dvou hlavních vládních stran jsou často vnímány přes jejich nejviditelnější tváře premiéra Nečase a ministra financí Kalouska. Mezi nimi však existuje napětí, které se nedá přehlédnout, míní komentátor Doležal v glose pro Reflex.cz.

Nečasovi TOP 09 nevadí. Vadí mu TOP 09 s Kalouskem

Z parlamentních i komunálních voleb v Praze vytěžila ODS vždy ten nejvyšší post, ač ani v jedněch zvítězit nedokázala. „Člověk by se ptal, proč, když tak snadno vznikají koalice ČSSD a ODS v nejrůznějších městech, nevznikla tatáž koalice i na nejvyšší úrovni. A těžko se ubránit podezření, že důvod je stejný, jako proč nevznikla v Praze koalice ODS a TOP09: ČSSD byla vítězem voleb do PS a požadovala by funkci premiéra," domnívá se komentátor Bohumil Doležal.

Ale v pozici předsedy vlády musí Petr Nečas neustále dokazovat, že tím šéfem je opravdu on a nikoli Miroslav Kalousek. „Nedá se přehlédnout, že mezi premiérem a ministrem financí existuje napětí. Kalousek navrhl povodňovou daň, Nečas mu ji skrouhl na rok. Kalousek navrhl uvolnit peníze z toho, co se letos ušetří ve státním rozpočtu, Nečas ho nepřímo obvinil, že má jít o orgie rozhazovačnosti. Kalousek prohlásil, že náměstek Barták požádal sám o neplacenou dovolenou, Nečas kontroval, že se tak stalo na jeho naléhání," vyjmenovává Doležal několik jejich střetů.

Případ Barták vyvolává otázku, zda jde primárně opravdu o něj

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

16:16 Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

„Ústavní soud je kritizovatelný, a naopak je v zájmu demokracie se o jeho selháních bavit,“ zdůrazňu…