Nechte očkovat hlavně starší učitele, žádal ředitele škol Plaga. Dopadlo to úplně jinak...

12.03.2021 9:12 | Zprávy

Mezi učiteli a zaměstnanci škol je o očkování proti onemocnění covid-19 zájem. Přednostní očkování proti covidu využije přes 100 tisíc zaměstnanců škol, kterým je méně než pětapadesát let. A to i přesto, že ministr školství ředitelům škol vzkázal, že prioritou jsou učitelé nad pětapadesát let. K očkování se dostanou dříve než řada lidí starších a chronicky nemocných. Taková změna v očkovací strategii může navýšit celkový počet obětí, varují odborníci, píše iROZHLAS.cz.

Nechte očkovat hlavně starší učitele, žádal ředitele škol Plaga. Dopadlo to úplně jinak...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Robert Plaga, ministr školství, mládeže a tělovýchovy

„Dovolujeme si Vás požádat o solidaritu a odpovědnost,“ psal koncem února ministr školství Robert Plaga (za ANO) ředitelům škol a školek s tím, že očkování mají přednostně dostat učitelé ve věku 55 let a starší.

Tak se ale úplně neděje. Nově zveřejněná data o registracích učitelů a ostatních školských pracovníků na očkování ukazují, že většina přihlášených je mladších a jen necelých 37 procent z nich má 55 let nebo víc.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

Jaroslav Foldyna byl položen dotaz

Rusko a pan Foldyna

Pane Foldyno, Vy jste nikdy neslyšel, jak vznikla Velká Rus, Sovětský svaz, kdo si rozdělil Evropu nejdříve s Hitlerem než SSSR Hitler podrazil? SSSR nás v roce 1968 nenapadl? Rusko si nevynucuje poslušnost sousedů vojenským napadením? Máte vůbec nějaké vzdělání? Nevypadá to tak.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Fiala zmanipuluje volby, ne Kreml.“ Unikla data. Strach Čechů má dohru

18:40 „Fiala zmanipuluje volby, ne Kreml.“ Unikla data. Strach Čechů má dohru

Interní průzkum Ministerstva vnitra, z něhož citoval novinář Jakub Zelenka, odkrývá pro současnou vl…