Nedovolíme vládě vytírat si s námi zadek! Tak křičela tisícovka lidí na demonstraci

30.06.2015 17:41

Na Palackého náměstí v Praze odstartovala v 17 hodin demonstrace proti imigraci. Podle iniciativy Islám v České republice se akce účastnilo asi tisíc lidí, ale to bylo jen první sčítání uvedené skupinou Islám v České republice nechceme na Facebooku. Konečné číslo může být prý ještě vyšší. Nedovolíme vládě vytírat si s námi zadek. Těmito slovy je demonstrace na sociální síti uvedena. Zdá se však, že někteří lidé doufali v mnohem masovější účast.

Nedovolíme vládě vytírat si s námi zadek! Tak křičela tisícovka lidí na demonstraci
Foto: Marek Kravjar
Popisek: Protestní akce proti Islámu v Bratislavě

Na demonstraci proti imigraci vyzvlao prý tisíc lidí vládu, aby zavřela hranice a nepouštěla do naší vlasti muslimské uprchlíky. „NEDOVOLÍME vládě vytírat si s námi zadek,“ zdůrazňují pořadatelé akce na Facebooku. Ale diskutující pod příspěvkem o oznámené účasti okolo tisíce lidí naznačují, že je to málo. Mnozí možná doufali v mnohem masovější účast.

„Začátek prázdnin, lidé na dovolených nebo se chystají, bylo to hrozně na rychlo a propagováno jen přes FCB, málo kdo o tom ví. A asi dokud nám nebudou smrdět za domem, tak nezvedneme zadek... Ale to už bude pozdě...,“ varuje jedna paní. A pán si krátce poté položil otázku, jak je možné, že na Slovensku na podobnou akci dorazí tisíce lidí a u nás ne. Dostalo se mu odpovědi, že jsou slušní lidé buď v práci, nebo jim to třeba nestojí za to. A je tu možná ještě jeden důvod, někteří diskutující se rozčilovali, že si každý dělá vlastní demonstraci, takže se stane, že v měsíci proběhne pět slabších demonstrací místo jedné masivní.

Pod příspěvkem se ale objevil komentář i v tom duchu, že účast lze považovat za dobrou a lidé by si neměli pořád jen stěžovat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lipovská promluvila pro PL o penězích v ČT. Je to vážné. Wollner křičí: Moje generace jí vybojovala svobodu...

15:49 Lipovská promluvila pro PL o penězích v ČT. Je to vážné. Wollner křičí: Moje generace jí vybojovala svobodu...

Ekonomka Hana Lipovská, členka Rady ČT a kandidátka Volného bloku Lubomíra Volného pro podzimní volb…