I přesto je však z určitého úhlu Sobotkův pád kuriozitou. Za jeho vedení byla podle Ondřeje Neffa sociální demokracie konsolidovaná, pevná strana. Zbavil se prý všech protivníků, dokázal vzdorovat i soudnímu rozhodnutí – partaj se dodnes nemá k zaplacení dluhu za vysouzení Lidového domu. „Jeho vláda vydržela celé volební období, přičemž se toto období kryje s údobím nebývalé konjunktury: je to příklad skutečného politického nebichovství nedokázat konjunkturu využít a nepřivlastnit si její autorství,“ míní publicista, podle kterého parametricky vzato byl Bohuslav Sobotka úspěšný kariérní politik.
Situace na české politické půdě se ale podle Neffa výrazně změnila a budoucnost už nebude patřit kariérním politikům, nýbrž tlučhubům schopným oslnit masy voličů. „Babiš je taky takový příklad, muž bez názoru, který ale dovede konvenovat právě konjunkturálnímu názorovému proudu – momentálně se hlásí k myšlence Czexitu, pokud by Unie tlačila na kvóty,“ připomněl a dodal, že zářný příklad je i Miloš Zeman, muž, který vzal na Sobotku hůl. „Ten už jen sedí a rozšiřuje počty těch, jimž se pomstí. Zařadil do nich ulici, jednu dvanáctiletou holčičku, Václava Klause a Tomia Okamuru,“ uvedl spisovatel a dodal, že kdo ještě není na seznamu, měl by se postavit do Nerudovky s megafonem a řvát nahoru do okna: „Pryč s Ovarem!“ Ale takových lidí už mnoho není.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nab