Nejásám nad potravinami, které se objevují na našem trhu, říká Bendl

01.04.2013 6:16

Poslanci jsou připraveni vybavit kontrolory Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) silnějšími pákami, které mají obchodníky s potravinami donutit ke korektnímu jednání. Ministr zemědělství Petr Bendl (ODS) dokonce chystá zákon, který má výrazně zpřísnit pokuty za nekalé praktiky. Informuje o tom server Týden.cz.

Nejásám nad potravinami, které se objevují na našem trhu, říká Bendl
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr zemědělství Petr Bendl

"Bohužel často platí, že za hranicemi jsou potraviny kvalitnější. Skutečně nemohu říct, že bych jásal nad tím, co se nám tady na trhu objevuje. Musí se to změnit," řekl časopisu TÝDEN ministr zemědělství Petr Bendl (ODS).

Zpráv o nepoživatelných potravinách, mase plném vody nebo lasagních nastavovaných koninou vychází v posledních týdnech celá řada a zdá se, že jsou už i poslanci odhodláni bouchnout do stolu a říct: tudy ne! Zpřísnění pokut za nekalé jednání obchodníků má být jen jedním z kroků. Celý soubor opatření by mohl platit od příštího roku. Server si však klade otázku, zda to bude stačit k nápravě současné tristní situace.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Peterková je v nemocnici. Ohlašovatel hoaxů vypustil totální zlo: Copak, Jani. Že nejsi u flákance? Perník, chlast, co

13:35 Peterková je v nemocnici. Ohlašovatel hoaxů vypustil totální zlo: Copak, Jani. Že nejsi u flákance? Perník, chlast, co

Analytik Roman Máca z neziskovky Institut pro politiku a společnost se vysmívá bývalé reportérce TV …