Nejdříve se smáli „panikařícím“ Čechům, pak pokyvovali nad Švédy bez roušek... Špatně, špatně. Honzejk a další zřejmě znovu narazili

11.04.2020 8:41 | Zprávy

Zatímco většina států Evropy bojuje s šířením koronaviru přijímáním přísných opatření, Švédsko volí spíše liberální cestu a místo plošných zákazů spoléhá na zodpovědnost svých občanů. Počet nakažených v zemi však stále stoupá a velká švédská nemocnice Karolinska University Hospital už nebere pacienty nad 80 let na jednotky intenzivní péče, píší Novinky.cz. Právě Švédsko bylo pro některé zajímavým příkladem, jak by vypadal boj s nákazou bez restriktivních opatření. Nakonec ale švédská vláda mění svou dosavadní strategii – v pondělí předložila návrh zákona, který by umožňoval zavřít podniky a omezit veřejná shromáždění bez souhlasu parlamentu.

Nejdříve se smáli „panikařícím“ Čechům, pak pokyvovali nad Švédy bez roušek... Špatně, špatně. Honzejk a další zřejmě znovu narazili
Foto: pixabay.com
Popisek: Zdravotnictví, ilustrační foto

Karolinska University Hospital selektuje lidi podle věku a vydala podle serveru instrukce, aby lékaři selektovali pacienty podle věku, zejména pacienty nad osmdesát let, informuje server Somagnews s odkazem na list Aftonbladet.

Z údajného vnitřního dokumentu také server cituje doporučení, aby pacienti s chronickými nemocemi nad 60 let věku nedostávali v péči prioritu.

Nemocnice zatím takovou informaci nepotvrdila. Vydala prohlášení, kde jen uvedla, že „priorita je vždy založena na vyhlídce, jak se pacient vypořádá s intenzivní péčí a vyléčí. Jestliže naděje u pacienta není vysoká, intenzivní péče není použita“.

Ještě koncem března komentátor Hospodářských novin Petr Honzejk srovnával koronavirovou krizi v Česku se Švédskem, z čehož Česko nevyšlo zrovna nejlépe.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Často mluvíte o lidech v exekuci nebo inslovenci

Ale zamýšlel jste se někdy na tím, jak minimalizovat to, aby se do nich lidé dostávali? A když už, aby to pro ně nebylo úplně likvidační - hlavně teda exekuce. Vím, že jste prosadili milostivé léto, ale to problém zcela neřeší a také nebylo určeno pro všechny. PS: Zabýváte se i přístupem exekutorů, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kolaps španělské sítě: Se soláry a větrníky to nesouvisí, ujišťuje vláda

22:08 Kolaps španělské sítě: Se soláry a větrníky to nesouvisí, ujišťuje vláda

Mnozí energetičtí odborníci se k výpadkům elektřiny na Pyrenejském poloostrově vyjadřují s názory, ž…