Nejdu volit, hlásí lidé na sociální síti. Prý není koho

13.10.2012 13:47

Ve čtrnáct hodin se uzavřou volební místnosti a výsledky napoví, kteří politici příští čtyři roky stanou v čele krajské reprezentace. Volební účast ovšem napovídá tomu, že občany příliš nezajímá, kdo bude řídit jejich kraj. Volební účast se od roku 2000 pohybuje vždy okolo třiceti procent. Lidé na sociálních sítí často sdělují, že není koho volit.

Nejdu volit, hlásí lidé na sociální síti. Prý není koho
Foto: Hans Štembera
Popisek: Volební místnost

Vůbec prvních krajských voleb se v roce 2000 účastnila pouze třetina oprávněných voličů, v roce 2004 to pak bylo ještě o čtyři procenta voličů méně. V roce 2008 se volební účast vyšplhala alespoň ke čtyřiceti procentům voličů. A jak to bude letos? Předběžné odhady ukazují, že k volbám dorazí pouze třicet procent občanů, kteří mají volební právo. Informuje o tom server Týden.cz

Nejdu volit, hlásí lidé hrdě

"Nejvýše 30 procent zatím dosahuje podle dosavadních odhadů volební účast v krajských a senátních volbách ve všech krajích republiky. Podle některých volebních komisí příliv voličů od pátku moc nezesílil," píše server.

O tom, že zájem o krajské a senátní volby nedosahuje právě závratných výšin svědčí i pohled na výroky ze sociální sítě Facebook. Řada občanů se dokonce chlubí tím, že volby bojkotovala. Mohou si pak ale stěžovat, když příští krajská vláda bude činit něco, co se těmto nevoličům nebude líbit? Sluší se dodat, že řada lidí podle vlastního vyjádření zkrátka nemá koho volit. Z aktuální nabídky stran a kandidátů je nikdo dostatečně neoslovil.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Asi to jezdí na pšouky.“ Arnold měl nehodu. Velký ekolog? Jděte

21:43 „Asi to jezdí na pšouky.“ Arnold měl nehodu. Velký ekolog? Jděte

Bývalý guvernér Kalifornie, herec Arnold Schwarzenegger měl v pátek nehodu v losangeleské čtvrti Bre…