Nejdu volit, hlásí lidé na sociální síti. Prý není koho

13.10.2012 13:47

Ve čtrnáct hodin se uzavřou volební místnosti a výsledky napoví, kteří politici příští čtyři roky stanou v čele krajské reprezentace. Volební účast ovšem napovídá tomu, že občany příliš nezajímá, kdo bude řídit jejich kraj. Volební účast se od roku 2000 pohybuje vždy okolo třiceti procent. Lidé na sociálních sítí často sdělují, že není koho volit.

Nejdu volit, hlásí lidé na sociální síti. Prý není koho
Foto: Hans Štembera
Popisek: Volební místnost

Vůbec prvních krajských voleb se v roce 2000 účastnila pouze třetina oprávněných voličů, v roce 2004 to pak bylo ještě o čtyři procenta voličů méně. V roce 2008 se volební účast vyšplhala alespoň ke čtyřiceti procentům voličů. A jak to bude letos? Předběžné odhady ukazují, že k volbám dorazí pouze třicet procent občanů, kteří mají volební právo. Informuje o tom server Týden.cz

Nejdu volit, hlásí lidé hrdě

"Nejvýše 30 procent zatím dosahuje podle dosavadních odhadů volební účast v krajských a senátních volbách ve všech krajích republiky. Podle některých volebních komisí příliv voličů od pátku moc nezesílil," píše server.

O tom, že zájem o krajské a senátní volby nedosahuje právě závratných výšin svědčí i pohled na výroky ze sociální sítě Facebook. Řada občanů se dokonce chlubí tím, že volby bojkotovala. Mohou si pak ale stěžovat, když příští krajská vláda bude činit něco, co se těmto nevoličům nebude líbit? Sluší se dodat, že řada lidí podle vlastního vyjádření zkrátka nemá koho volit. Z aktuální nabídky stran a kandidátů je nikdo dostatečně neoslovil.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hasil průšvih? Lipavský na fotce, které Zemana potěší. I s Pekarovou

10:40 Hasil průšvih? Lipavský na fotce, které Zemana potěší. I s Pekarovou

Zdálo se, že právě izraelská otázka bude jedním z důvodů, proč prezident Miloš Zeman, nebude chtít j…