Nejlepší místo pro život v ČR je Praha, plyne z průzkumu

07.11.2013 13:55 | Zprávy

Nejlepším místem pro život v Česku je Praha. Další oblastí, kde se žije nejlépe, je Plzeňský kraj a na třetím místě je Královéhradecký kraj. Nejhůře dopadly Moravskoslezský a Ústecký kraj. Vyplývá to z výsledků výzkumu agentury Datank.

Nejlepší místo pro život v ČR je Praha, plyne z průzkumu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pohled přes Vršovice na Pražský hrad

Organizátoři vedle statistických dat zkoumali názory 1400 respondentů z celé země a 18 odborníků. Loni zvítězil Královéhradecký kraj.

Skokani roku: Jihočeský a Liberecký kraj

Hlavní město vynesly do čela žebříčku pracovní podmínky, kvalitní vzdělání, nejrozvinutější infrastruktura a dostatek kulturních příležitostí. "V Praze je výborná infrastruktura, ale i pracovní podmínky, které jsou podle průzkumu mezi veřejností vnímány jako vůbec nejdůležitější oblast. Vysoce nadprůměrné výsledky má Praha také v oblastech občanská společnost a tolerance, zdravotnictví nebo v možnostech trávení volného času," uvedl analytik Datanku Ondřej Pivoňka.

Na druhou stranu Praha propadla v hodnocení bezpečnosti a životního prostředí, i když aktuální data ukazují v této oblasti pozitivní posun. Například znečištění ovzduší snížila Praha meziročně o téměř 30 procent, upozornil analytik. Metropole si za to vysloužila v letošním ročníku titul Skokan roku, o kterém rozhodovali pouze odborníci.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: čtk, mp

Jaké informace máte na Turka od tajných služeb?

A jak je možné, že nikdo Turka neřešil, když byl zvolen do EP? To nikomu jeho chování nebo činy nevadili? Ano, byl zvolen občany, ale to i teď. tak proč se teď tak řeší? PS: Nejsem jeho volič ani ho nehájím, ale jde mi o princip, kterému nerozumím. Můžete mi to vysvětlit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Plním podmínku prezidenta republiky.“ Babiš oznámil zásadní věc

19:31 „Plním podmínku prezidenta republiky.“ Babiš oznámil zásadní věc

Andrej Babiš zveřejnil ve čtvrtek večer na sociálních sítích video, ve kterém sděluje, že již navždy…