Nejsme hlásnou troubou Babiše, brání se Rekonstrukce státu. Tady máte důkaz

15.03.2015 10:35

Jeden z tvůrců Rekonstrukce státu Jiří Boudal v rozhovoru pro server Lidovky.cz vysvětluje, že Rekonstrukce státu rozhodně není hlásnou troubou hnutí ANO Andreje Babiše. Přidává jeden důkaz a zmiňuje nešťastný souběh okolností.

Nejsme hlásnou troubou Babiše, brání se Rekonstrukce státu. Tady máte důkaz
Foto: Rekonstrukce státu
Popisek: Rekonstrukce státu
reklama

Boudal odmítá myšlenku, že by Rekonstrukce státu byla PR agenturou hnutí ANO, jak to naznačoval místopředseda sněmovny Jan Bartošek (KDU-ČSL), když si postěžoval, že z jednání koaliční rady unikají zprávy, a to ještě zprávy nepravdivé přímo od Andreje Babiše, které následně zveřejnil člen Rekonstrukce státu Pavel Franc. Lidovci se ohradili proti tvrzení, že blokují zřízení registru smluv.

S Transparency International se nerozcházíme ve zlém

Boudal uznává pochybení jednotlivce, tedy Pavla France, který zveřejňoval zprávy jako soukromá osoba, a už byla přijata opatření, jak podobným únikům zpráv zabránit. Pokud jde o kritiku politiků, Rekonstrukce si prý vše ověřuje ze dvou zdrojů před samotným zveřejněním. V obecné rovině ovšem trvá na tom, že Rekonstrukce státu kritizuje i hnutí ANO, a to někdy i častěji než koaliční lidovce a sociální demokraty.  

"Myslím, že to bylo dokonce častěji než u ostatních koaličních stran. Když jsme udělali takové souhrnné vysvědčení, co strany odmakaly od voleb, tak ANO před komunálními volbami obdrželo nejhorší hodnocení," podotýká.

Pár slov přidává i k odchodu Transparency International z Rekonstrukce státu. Jde prý o záležitost, která se řeší asi měsíc a současná kritika sdružení Rekonstrukce státu s tím nemá co dělat. Jde jen o nešťastný souběh okolností, neboť dobíhá řada projektů, které Transparency spolufinancovala. S Rekonstrukcí státu se ovšem nerozchází ve zlém.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prší a venku se setmělo, tato noc nebyla krátká. Šlachtovo politické angažmá budí ze snů. Jde o vysoké politiky. Modré, oranžové, rudé

4:44 Prší a venku se setmělo, tato noc nebyla krátká. Šlachtovo politické angažmá budí ze snů. Jde o vysoké politiky. Modré, oranžové, rudé

Posledních několik týdnů se celkem živě spekuluje o tom, že by někdejší ředitel ÚOOZ Robert Šlachta …