Nejsou agresivní, ale mlátili mě klacky. Neuvěřitelná výpověď řidiče kamionu z uprchlického Calais

04.09.2015 8:18

Řidiče kamionu Martina vyzpovídaly Lidové noviny. Podle něj se sice migrantů nebojí, ale musí dodržovat určitá pravidla. Popsal hlavně francouzské přístavní město Calais a cesty do Anglie, kam teď raději jezdí vlakem.

Nejsou agresivní, ale mlátili mě klacky. Neuvěřitelná výpověď řidiče kamionu z uprchlického Calais
Foto: Radim Panenka
Popisek: Uprchlíci před autobusovým nádražím v Bělehradě. Do Srbska denně dorazí až tisíc imigrantů, kteří chtějí do EU. Hlavně do Německa či Švédska.
reklama

Slumově město u přístaviště v Calais se podle něj rychle rozrůstá, dokonce je tam již zavedeno veřejné osvětlení a zavedená voda. Podle posledních údajů je v přístavu více než čtyři tisíce uprchlíků. Situace zde je tak pro kamioňáky náročná.

Jak řidič uvedl, na parkovišti v Calais kamioňáci rozhodně neopouští auta. Kdyby to udělali, o svůj vůz přijdou. „Jedete podél svodidel a postávají tam hloučky imigrantů. Naštěstí jsem nezažil ty dlouhé kolony, během kterých vám skáčou do auta,“ uvedl s tím, že dispečeři jeho firmy, kde je zaměstnán, se je tak nyní snaží z bezpečnostních důvodů posílat do Anglie vlakem. Což je ale prý mnohonásobně dražší. 

Podle Martina Francouzi velmi důsledně kontrolují, zda se nepřeváží uprchlíci, například i čidlem, kterým se měří množství vydýchaného vzduchu v autě. 

Uprchlíky je, jak Martin uvádí, v Calais však možné vidět již několik let. „Myslím si proto, že se to celé nyní moc nafukuje. Nejsou agresivní, neútočí," uzavřel pro Lidové noviny. Toto stanovisko je však paradoxní, neboť sám Martin se stal v únoru terčem útoku migrantů, kdy mu uprchlíci rozřezali plachtu na autě a jeho samotného mlátili klacky.
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Noví komunisté, ti zelení. Nikdo si je tak ale netroufá nazvat. Takže to Karolína Stonjeková napravila a naložila jim za vše

20:13 Noví komunisté, ti zelení. Nikdo si je tak ale netroufá nazvat. Takže to Karolína Stonjeková napravila a naložila jim za vše

Komentátorka Karolina Stonjeková varuje před vlnou „nových mladých komunistů“. Avšak nemyslí jimi čl…