Největší Slovák. Babiš se objevil v anketě. Podívejte se, jak je na tom

30.12.2018 17:41

Český premiér Andrej Babiš se objevil v anketě Největší Slovák. Zatím šlo o nominační hlasování. První desítka osobností, které budou o titul bojovat, bude známá 1. ledna. Informaci od veřejnoprávního Rozhlasu a televize Slovenska (RTVS), jenž anketu organizuje, zveřejnil server Novinky.cz.

Největší Slovák. Babiš se objevil v anketě. Podívejte se, jak je na tom
Foto: screen: ČT24
Popisek: Andrej Babiš na tiskové konferenci.
reklama

V seznamu nominovaných od 81. do 100. místa se tak český premiér umístil na 89. příčce ve společnosti například uherského krále Matyáše Korvína (98. místo), režiséra Jozefa Bednárika (97.), hokejistů Miroslava Šatana (85.), Petera Bondry (81.) a Jozefa Golonky (82.).

Podle některých není Babišova nominace v anketě Největší Slovák překvapením, považují to za projev sympatie Slováků k tomuto typu politiky, kterou on uskutečňuje, říká politolog Grigorij Mesežnikov. Ten by u něj očekával i nějaké lepší umístění. „Je to silný, úspěšný lídr – sice populista –navíc se prosadil jako Slovák v České republice. Dá se říct, že je to dokonce dost nízké pořadí,“ doplnil.

Jde však o soutěž v počtu SMS hlasů a ty mohou být opakované. Mediální analytik Tomáš Czwitkovics proto říká, že výběr nominovaných do ankety měli spíše udělat odborníci a vytvořit seznam kandidátů, o kterých by se hlasovalo.

Ještě před startem ankety byl na Slovensku poprask kvůli upoutávce, v níž se objevil také prezident klerofašistického Slovenského štátu (1939–1945) Jozef Tiso s titulkem „Válečný zločinec, nebo mučedník?“ Po protestech židovských organizací i veřejnosti musela RTVS upoutávku stáhnout z vysílání a Tisa z ankety vyřadila.

Generální ředitel RTVS Jaroslav Rezník oznámil, že v anketě nebude možné hlasovat pro lidi, kteří se dopustili válečných zločinů, zločinů proti lidskosti nebo vlastizrady a nebyli rehabilitováni.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nasadit armádu! volal profesor Flegr. Soukup se divil

7:55 Nasadit armádu! volal profesor Flegr. Soukup se divil

Jaroslav Flegr kromě CNN Prima News zavítal i k Jaromíru Soukupovi. V osazenstvu Jaromír Soukup LIVE…