Nejvíce mi vadí byrokracie, říká půvabná starostka Berouna

01.09.2014 16:02 | Zprávy

„Aktuální vlna žen v české politice připomíná situaci v Norsku v 70. – 80. letech. Vlna zde ale rychle opadla, a to proto, že ženy zjistily, že vysoká politika je ve všech směrech velmi náročná a pokud jí nechtějí obětovat svoje emoce, mateřství i vztahy, nemohou ji dělat dlouhodobě.“ To ale není případ starostky Šárky Endrlové (NEZÁVISLÍ BEROUŇÁCI), která by s cílem dodělat rozdělanou práci a posunout město dopředu chtěla obhájit svůj mandát. Obavu z nových politických uskupení nemá. Proč? Jak hodnotí své současné působení v čele města? A co jí aktuálně dělá největší vrásky?

Nejvíce mi vadí byrokracie, říká půvabná starostka Berouna
Foto: archiv starostky
Popisek: starostka Berouna Šárka Endrlová (NEZÁVISLÍ BEROUŇÁCI)

Paní starostko, na podzim byste chtěla obhájit váš mandát. Jak vidíte vaše šance? Nemáte obavu z nových politických hnutí?

Naše šance opírám o výsledky naší práce ve městě za uplynulé období. Jsem přesvědčena, že jsou velmi slušné a doufám, že si to občané Berouna myslí také. A nová politická uskupení mohou být přínosem, pokud našemu městu nabídnou schopné osobnosti.

Po úspěchu Andreje Babiše se podzimní komunální volby stávají metou pro řadu úspěšných byznysmenů, kteří čile podporují zavedené strany a hnutí, případně se podílejí na vzniku nových. Co vy na to? Jaké to podle vás může mít důsledky pro občany a politiku?

Domnívám se, že tento fenomén malé komunální sféře výrazně nehrozí. Řízení malých měst je o obrovském množství každodenní práce a o velmi malém množství politiky. Naši místní úspěšní byznysmeni pak nejčastěji podporují sponzorskými dary konkrétní akce pořádané městem.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Markéta Gregorová byl položen dotaz

A co další produkty?

Děkuji za vaši snahu řešit problém, že pokud si lidé něco koupí, musí mít jistotu, že o to nepřijdou jen proto, že se to přestane vyplácet vydavateli (vaše slova, s kterými úplně souhlasím). Jen vy mluvíte jen o hrách. Týká se to i programů, které si zakoupíte třeba do počítače? A neukazuje přístup ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…