„Je pravda, že když jsem nastupoval, měl jsem na stole od kolegů několik stížností na předchozí vedení protikorupčního útvaru. Záměrně třeba zdržovali záznam o zahájení úkonů v trestním řízení a než mohl konkrétní policista začít něco dělat, tak došlo ke skartaci materiálů, které k trestnímu řízení potřeboval,“ uvedl Tomáš Martinec v rozhovoru pro HN.
Jako příklad takového případu uvedl kauzu Opencard – konkrétně v době, kdy byl primátorem Pavel Bém. „Vyšetřování bylo zdržováno patnáct dní a mezitím na magistrátu skartovali důležité materiály. Trestní řízení v kauze Opencard pokračuje, stíháme víc než deset osob. Ale jsou to jen řadoví úředníci. Z toho co vím, mělo stíhání mířit výš,“ popisuje šéf protikorupční policie.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pan
jmenování premiéra
Dobrý den, sledoval jsem vás včera na CNN, kde jste se vyjadřoval k tomu, koho by prezident měl nebo neměl jmenovat premiérem. Jestli o tom rozhoduje prezident, tak k čemu jsou volby? Neměl by na základě výsledku dostat vítěz šanci sestavit vládu? Protože jestli ne, tak jsou podle mě zbytečné. A jes...
Další články z rubriky

10:39 Zásadní otázka k blackoutu. Vitásková je velmi zvědava na odpověď
Proč nebyly zapojeny příčné transformátory? ptá se někdejší šéfka ERÚ Alena Vitásková. Blackoutu se …
- 7:38 Jak to těm lidem vysvětlit? Bartoš s Hrušínským spolu u mikrofonu
- 22:25 „Doufám, že to budete taky sdílet.“ Otevřená rvačka o Fialu je tu
- 18:03 Zaplaťte miliony a můžete „bydlet“. Šokující vývoj v ČR
- 12:40 A do mě se může? Zlá připomínka v kauze Turek a Rychlíková
- 8:00 Každou šestou výplatu dáte NATO. Brutální čísla ze Slovinska