Někdo účelově ohrožuje chod hlavního města, hřímá primátor Svoboda

17. 12. 2012 11:16

Pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS) má pocit, že se někdo záměrně snaží oslabit současné vedení hlavního města prostřednictvím rozšiřování nejrůznějších poplašných zpráv. A to se prvnímu muži města velmi nelibí. Existuje přitom možnost, že onen protivník současného vedení Prahy pochází přímo z ODS.

Někdo účelově ohrožuje chod hlavního města, hřímá primátor Svoboda
Foto: Hans Štembera
Popisek: Primátor Bohuslav Svoboda předal hasičské dodávkové automobily starostům sedmi městských částí pro jejich sbory dobrovolných hasičů
reklama

Vedení hlavního města Prahy na poslední chvíli zažehnalo hrozící stávku pracovníků Pražských služeb, kteří měli strach ze snížení platů a možného propouštění. Na vině je prý snižování rozpočtu města na tuto činnost. Na konci listopadu však město uzavřelo novou smlouvu s Pražskými službami na svoz odpadu na deset měsíců, čímž byly tyto obavy rozptýleny. Zprávu přináší server Týden.cz

Záškodník, odboráři a novináři

"Přesto vše svědčí o tom, že někdo účelově vytváří potíže a ohrožuje chod metropole," řekl on-line deníku TÝDEN.CZ primátor Bohuslav Svoboda (ODS). Až zjistí, kdo fámy šíří, podá na něj trestní oznámení. Ten problém byl nadnesený. V tuto chvíli už neexistuje," uvedl primátor Svoboda. "Byl jsem ujištěn panem Lohynským (ODS), že s odboráři bylo jednáno, že to byl jejich unáhlený krok směrem dopředu, protože samozřejmě rozpočet je snížen, ale nebude znamenat propouštění zaměstnanců," ujistil dále primátor.

Úvaha o propouštění prý nikdy nebyla na stole. Někdo se zkrátka pokouší vzbudit rozruch, k čemuž využívá jak odboráře, tak novináře a Svobodu to zjevně rozhněvalo. Domnívá se dokonce, že za šíření takových fám, které oslabují vedení města, je někdo placen. Není přitom vyloučeno, že tento "záškodník" pochází přímo z řad pražské ODS. Část organizace se nijak netají velkými výhradami vůči primátorovi. Jedním, z jeho kritiků je např. poslanec Boris Šťastný (ODS).

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Datový vědec pozoruje Čechy z tepla Dubaje: Hrozné! Tady je 16 bodů, řiďte se jimi, jinak vás covid zničí

22:40 Datový vědec pozoruje Čechy z tepla Dubaje: Hrozné! Tady je 16 bodů, řiďte se jimi, jinak vás covid zničí

Nejslavnější český datový vědec Petr Ludwig opustil svůj domovský New York a na první polovinu roku …