Nekompromisní Merkelová: Sankce vůči Rusku nerušit. Není důvod

19.08.2016 17:42

Podle německé kancléřky Angely Merkelové neexistuje žádný důvod, proč by mělo dojít ke zrušení sankcí vůči Rusku. To totiž neplní minské dohody a je třeba mu dát jasně najevo, že tím porušuje základní principy. Informuje EurActiv.com.

Nekompromisní Merkelová: Sankce vůči Rusku nerušit. Není důvod
Foto: Hans Štembera
Popisek: Angela Merkelová

Rusko je kvůli anexi Krymu a podpoře separatistů na Ukrajině zodpovědné za závažnou krizi na východě Evropy. „Evropa musela reagovat na toto porušení zcela základních principů,“ řekla kancléřka a dodala, že spolu s francouzským prezidentem Francoisem Hollandem dělá všechno pro to, aby Rusko a Ukrajina i přes veškeré svoje neshody plnily závazky plynoucí z minských dohod.

„To je a nadále zůstává hlavním bodem budoucnosti sankcí,“ uvedla Merkelová.

Celý text v anlgičtině zde

Přes její rozhodná slova ale Evropa není v otázce protiruských sankcí zdaleka tak jednotná, jak by se mohlo zdát. Například koaliční partner Merkelové, německý ministr zahraničí Frank-Walter Steinmeier, je v přístupu k Rusku mnohem mírnější a naznačuje, že by se ze sankcí mělo postupně ulevovat. Stejně tak rakouský ministr zahraničí Sebastian Kurz.

Podobně situaci vnímá i Kypr, který v červenci přijal rezoluci, jejímž cílem je prosadit v Evropské unii úplné zrušení sankcí vůči Rusku.

Podle zvláštního pověřence OSN pro Ukrajinu Volodymyra Jelčenka ale dochází k nebezpečnému hromadění vojenské techniky na ukrajinských hranicích. To údajně odráží „velmi špatné záměry“ ze strany Ruska, které údajně na Krymu nashromáždilo 40 tisíc vojáků.

„To je ta poslední věc, kterou bychom chtěli, aby se stala,“ řekl novinářům Jelčenko.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: spa

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Luxusní stěrka klausovského trolla Jakla v přímém přenosu.“ Tato hláška po pořadu ČT rozpoutala regulérní válku na internetu. Podívejte se sami

10:15 „Luxusní stěrka klausovského trolla Jakla v přímém přenosu.“ Tato hláška po pořadu ČT rozpoutala regulérní válku na internetu. Podívejte se sami

Divokou debatu na sociálních sítích rozpoutal čtvrteční díl pořadu Události, komentáře v České telev…