Nekritické přijímání verze obhajoby. Nesouhlasíme. Ištvan hovoří o odvolání soudkyně, která rozhodla o Nečasové

17. 6. 2016 22:49

Ke dnešnímu rozsudku nad Janou Nečasovou a zpravodajci Milanem Kovandou, Ondrejem Páleníkem a Janem Pohůnkem se vyjádřil v dnešních Událostech, komentářích České televize vrchní státní zástupce Ivo Ištvan.

Nekritické přijímání verze obhajoby. Nesouhlasíme. Ištvan hovoří o odvolání soudkyně, která rozhodla o Nečasové
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jana Nečasová je vedena do soudní síně
reklama

„S rozhodnutím soudu nesouhlasíme. Máme pocit, že se soud nevypořádal se všemi pokyny odvolacího soudu,“ uvedl vrchní státní zástupce Ivo Ištvan. Odvolací soud podle něj asi na 40 stránkách zhodnotil dosavadní postup. „Z toho odůvodnění, které jsme slyšeli, se však soud neřídil,“ míní Ištvan. „Bylo uvedeno například, že má přihlédnout k tomu, že byly zajištěny záznamy o sledování poškozené Nečasové, byl zajištěn listinný důkaz, že jde o sledování, k němuž musí mít povolení, a byly zajištěny celé řady dalších důkazů... To odůvodnění, které nyní soudkyně uvedla, není přesvědčivé,“ dodal Ištvan.

„Rozhodnutí soudu prvního stupně už bylo dvakrát zrušeno, což se nestává příliš často. O něčem to jistě svědčí. Soud nekriticky přijímá verzi obhajoby,“ řekl také vrchní státní zástupce. Odvolacímu soudu pravděpodobně také navrhne odvolání soudkyně Heleny Králové, která o celém případu dodnes rozhodovala. „Proč soudkyně rozhodla tak, jak rozhodla, nevím. To je otázka na paní soudkyni,“ odmítl Ištvan spekulovat nad tím, zda je soudkyně podjatá. 

Veškeré úkony na Úřadu vlády byly podle Ištvana povoleny soudem a byly nutné. „Aby byly zajištěny důkazy, které se nyní předávají soudu,“ dodal Ištvan. Politiku podle svých slov nesledují. „Naši činnost nemůžeme přizpůsobovat politickým zájmům,“ vyjádřil se k tomu, že po zásahu Ištvana padla vláda.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dusno v ČT: Už bych to rád dořekl, žádal Okamura. To už jste říkal mnohokrát, nenechala ho Kroužková. Hádka o Babiše, úvěry EU a rána TOP 09

21:28 Dusno v ČT: Už bych to rád dořekl, žádal Okamura. To už jste říkal mnohokrát, nenechala ho Kroužková. Hádka o Babiše, úvěry EU a rána TOP 09

Poslanecká sněmovna se na zřízení vyšetřovací komise k ministerským nákupům ochranných zdravotnickýc…