Někteří lidé se s Havlovým letištěm nikdy nesmíří, říká Fenič

20.11.2012 18:56 | Zprávy

Režisér a filmový producent Fero Fenič byl první, kdo přišel s peticí na přejmenování ruzyňského letiště na Letiště Václava Havla. Doteď mu kvůli tomu chodí nazlobené e-maily. Někteří lidé se s tím podle něj nesmíří nikdy.

Někteří lidé se s Havlovým letištěm nikdy nesmíří, říká Fenič
Foto: Hans Štembera
Popisek: K výročí 76. Havlových nedožitých narozenin se pražské ruzyňské letiště přejmenovalo na Václav Havel airport Prague

„Bylo období, kdy jsem s tím nápadem přišel, tak těch odpovědí byly desítky, dokonce stovky,“ vzpomínal Fero Fenič v Impulsech Václava Moravce. Nyní mu stále chodí kolem jednoho, dvou e-mailů denně, které se k Letišti Václava Havla vztahují.

„Je v této naší zemi část lidí, která se asi už nikdy s tím nesmíří,“ míní Fenič. Nenávistné dopisy snášel prý bez větších traumat. „Jsem na to zvyklý, že musím někdy reagovat na názory lidí na moji tvorbu nebo mého studia,“ vysvětloval v pořadu. Dotkly se ho však zprávy, které se nějak osobně týkaly jeho blízkých.

Fenič je znám i jako producent, stál například za satirickým pořadem Česká soda. Ta však už nyní neběží. „Pro politickou satiru je velmi dobré zázemí, ale chybí asi spojující prvek. Osoba, která by to zázemí soustředila na sebe,“ říká.

Námětů na satiru by tu totiž bylo podle Feniče dost. A občas se i děje, byť spíše na sociálních sítích. Nedávno například k incidentu v Chrastavě, kde byl airsoftovou kuličkovou pistolí postřelen Václav Klaus. „Jaký prezident, takový atentát,“ zacitoval socioložku Jiřinu Šiklovou Fero Fenič.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pan

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Mír na Ukrajině

Paní Konečná, dobrý den. Jednak gratuluji ke zvolení. Vy opakovaně tvrdíte, že EU má nástroje, jak ukončit válku na Ukrajině. Zajímá mě jaké? Podle mě EU nezmůže nic. A ještě co si myslíte o podmínkách, které si klade Rusko, aby válku ukončilo? Chce nejen část území Ukrajiny, ale požaduje i to, aby ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fico a Ukrajina. Policie teď urážky neřeší. Rajchl vytáhl i slova Fialy

22:33 Fico a Ukrajina. Policie teď urážky neřeší. Rajchl vytáhl i slova Fialy

„Rozklad spravedlnosti a demokracie v České republice“ – těmito slovy předseda strany PRO Jindřich R…