Nemám z toho radost, ale jinak to nejde. Blažek o propouštění korupčníků

02.01.2013 12:03

Na Ministerstvu spravedlnosti se uskutečnila tisková konference „pracovní skupiny amnestie“, která řeší technický průběh prezidentské amnestie, vyhlášené v novoročním projevu hlavy státu.

Nemám z toho radost, ale jinak to nejde. Blažek o propouštění korupčníků
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Václav Klaus pronesl poslední novoroční projev ve svém funkčním období
reklama

Ministr Pavel Blažek poděkoval zejména soudcům, že se začali realizace amnestie účastnit, neboť právě na nich bude hlavní břemeno. Ministr rovněž vysvětlil nejasnosti ohledně počtu vězňů, kterých by se amnestie měla týkat. „To číslo vzniklo na nočních přepočtech. Lze očekávat, že se budeme pohybovat v tom čísle nahoru i dolů,“ vysvětlil ministr.

První náměstek ministra a šéf „pracovní skupiny amnestie“ Stanislav Volák uvedl, že aktuální počet propouštěných vězňů je 6086. Následně uvedl, že pracovní skupina se dohodla, že místem provádění budou věznice, a pracovat se bude nepřetržitě, dokud nebudou vyřešeny všechny případy. Ministr Blažek k tomu dodal, že u každého případu je třeba rozhodnout, zda se na něj amnestie vztahuje, či nikoliv. Generální ředitel vězeňské služby Petr Dohnal k tomu dodal: „Jsme připraveni, pracovali jsme celou noc.“

Ministr Blažek se vyjádřil i k některým neblaze známým osobám, jejichž kauzy by měly být zastaveny. „Nemám z toho radost, ale jinak se to udělat nedá,“ uvedl. Amnestie by se v tomto bodě měla týkat například bývalého předsedy fotbalového svazu Františka Chvalovského nebo manažerů vytunelované společnosti H-Systém.

Server iDNES.cz přinesl informaci, že tento bod amnestie by se mohl týkat například i soudce Jiřího Berky, který falešnými konkursy způsobil škodu přibližně tři čtvrtě miliardy korun. Podmíněný trest by měl být odpuštěn i známému hokejistovi Radku Dudovi, odsouzenému za napadení chodce.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tak a hotovo. Pavel Novotný se vztekal a bude znova: ODS se ozvala

19:31 Tak a hotovo. Pavel Novotný se vztekal a bude znova: ODS se ozvala

Pavel Novotný, svérázný politik ODS a starosta pražských Řeporyjí, do Sněmovny definitivně kandidova…