Němcová: Chování Bárty? To je pro nás klíčový moment, jak jednat s VV

18.04.2012 10:06 | Zprávy
autor: olb

První místopředsedkyně Věcí veřejných Karolína Peake včera oznámila, že vystupuje ze strany i z poslaneckého klubu své domovské strany a zakládá novou politickou platformu. Podle předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslavy Němcové (ODS) je ale předčasné uvažovat o tom, jestli by ve změněných poměrech měla vláda znovu žádat sněmovnu o důvěru.

Němcová: Chování Bárty? To je pro nás klíčový moment, jak jednat s VV
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslava Němcová

Včerejší odpolední dění na politické scéně zamíchalo kartami, které drží v ruce poslanci trojkoalice. Nikdo tak dosud neví, jak budou v příštích hodinách a dnech nové karty rozdány, a zda tedy bude muset případně „nová“ koalice předstoupit před Poslaneckou sněmovnu, aby dostala důvěru.

„Já tomu rozumím tak, že jsou věci v pohybu, asi je to reakce přirozená a já jsem ráda, že nastala poté, co byl v pátek vyřčen ortel nad Vítem Bártou. Tento proces musel nastartovat nějaký proces ve straně Věci veřejné,“ uvedla ke včerejšímu rozhodnutí Peake Miroslava Němcová v rozhovoru pro Radiožurnál.

Podle ní už ve „starých kolejích“ pokračovat v politice nelze.

„Otázkou je, kolik je kterých poslanců VV. Od toho se odvíjí odpověď na otázku, zda může vláda přežít, jakou oporu může mít ve sněmovně a zda bude nutné požádat o důvěru. Ve chvíli, kdy budeme znát tyhle počty, tak bude možno odpovědět na tuto otázku,“ řekla dále Němcová. 

Když počty nedají jasnou většinu, tak bude podle ní zbytečné žádat o důvěru v Poslanecké sněmovně. Vládu, která by visela ale na počtu 101 hlasů, do toho podle ní „nejde jít“ a to už proto, že to je velmi nestabilní.   

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„ČT zradila národ.“ Stávka jede i jinak, než chtěli redaktoři

10:54 „ČT zradila národ.“ Stávka jede i jinak, než chtěli redaktoři

„Česká televize zradila národ.“ I takovou reakci na probíhající výstražnou stávku zaznamenaly Parlam…