Německá kontrarozvědka po vykopnutí Maassena ohlásila: V Sasku roste pravicový extremismus, máme důvodné podezření

26.10.2018 20:10

Na Saskou Kamenici a vůbec celé Sasko se opět soustředí pozornost německých úřadů a médií. Šéf Spolkového úřadu pro ochranu ústavy v Sasku tvrdí, že zdejší obyvatelé se radikalizují.

Německá kontrarozvědka po vykopnutí Maassena ohlásila: V Sasku roste pravicový extremismus, máme důvodné podezření
Foto: Vít Hassan
Popisek: Heslo na demonstrací v Chemnitzu: Dneska nože, zítra střelba- skončeme s tím

Zatímco někdejší šéf Spolkového úřadu pro ochranu ústavy Hans-Georg Maassen se proti tvrzení mediálního i politického mainstreamu o sílícím „pravicovém“ extremismu v Saské Kamenici postavil a musel ze své funkce odejít, jeho kolegové mají jiný názor. Maasen byl nucen rezignovat po tlaku SPD a levicových organizací a zdá se, že nyní dosáhnou svého. Šéf saské pobočky Spolkového úřadu pro ochranu ústavy Martin Döring vychází vstříc „poptávceů levicových kruhů a varuje před nárůstem „pravicového“ extremismu nejenom v Saské Kamenici, ale v celém Sasku.

„Máme důvodné podezření se domnívat, že tyto negativní trendy v Sasku rostou,“ cituje Focus Döring. Znepokojení podle informací magazínu Focus panuje zejména nad činností Martina Kohlmanna, který je zakladatelem sdružení Pro Chemnitz, které stálo za pořádáním demonstrací po vraždě Němce kubánského původu několika migranty z Blízkého východu. Profesí právník Kohlmann však není typickým představitelem extrémní pravice a je mj. zastupitelem,“ píše Focus.

Šéf Spolkového úřadu pro ochranu ústavu v Sasku připouští, že Kohlmann je v hledáčku úřadu již několik let. „Kohlmann to samozřejmě nedělá tak naivně, aby volal po násilí. Na někoho takového, extrémně pravicová scéna čekala dlouhé roky. Čím dál častěji se objevuje jako řečník na akcích, které pořádají extrémně pravicová uskupení. Kohlmann je ukázkovým příkladem, jak se daří extremistům radikalizovat většinovou společnost,“ tvrdí Döring.

„Jednačtyřicetiletý Kohlmann je advokát a také městský zastupitel v Saské Kamenici. Lidé se domnívají, že takový člověk přece musí usilovat jen o správné věci. Vzhledem k tomu si získal velmi vysokou podporu a důvěru obyčejných lidí. Ve skutečnosti tomu tak dávno není a on udržuje úzké kontakty s představiteli neonacistické scény,“ cituje Focus Döringa a dodává, že Kohlmann mimo jiné před soudem hájil bývalého předsedu NPD Güntera Deckerta.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kudla do zad. Pavel Novotný? Špatné. Fanoušci ,,hvězdy ODS" nebudou potěšeni

9:45 Kudla do zad. Pavel Novotný? Špatné. Fanoušci ,,hvězdy ODS" nebudou potěšeni

Pavel Novotný nebyl i přes svůj bombastický projev na kongresu ODS zvolen místopředsedou strany. A P…