Německé tajné služby prý selhaly. O hrozbě útoků měly vědět dopředu

20.12.2016 20:43

Německý list Die Welt přináší informace o tom, že německé tajné služby měly indicie o tom, že hrozí teroristický útok. České čtenáře o tom informoval SecurityMagazin.cz, podle něhož se německé tajné služby zařadily po bok francouzských a belgických. Tajné služby prý do třetice selhaly.

Německé tajné služby prý selhaly. O hrozbě útoků měly vědět dopředu
Foto: hns
Popisek: Německá vlajka překrytá vlajkou IS, ilustrační koláž

Die Welt přinesl informace o tom, že německé tajné služby měly indicie o hrozícím teroristickém útoku. Podle českého serveru SecurityMagazin.cz se německé tajné služby zařadily po bok tajných služeb Belgie i Francie. I ty měly  informace o hrozícím teroristickém útoku ve svých zemích a prý neudělaly dost pro to, aby útoku zabránily. Selhaly.

Údajně se přitom dalo očekávat, že k hrozícímu teroristickému útoku může dojít právě v místech, kde se na relativně malém prostoru nachází velké množství lidí. Vánoční trhy představují přesně takové slabé místo. Němci podle serveru k jejich ochraně neudělali nic.

Celý článek najdete zde.

Německé deníky se prý navíc bojí popisovat reálné hrozby, což situaci jen komplikuje. Krátce po útoku včera po osmé večer média dokonce spekulovala o tom, zda nešlo jen o tragické neštěstí. Dnes už i politici v Německu mluví o teroristickém činu, jehož strůjci musejí být potrestáni.

reklama

autor: mp

Migrační pakt

Dobrý den, zajímalo by mě, zda se z migračního paktu můžeme nějak vyvázat nebo je to už hotová věc? A řeší vůbec to hlavní, jak nelegální migraci zabránit? Není třeba řešit příčinu problému než pak jeho důsledky?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Naprostý průšvih v Berlíně: Němci hovořili o raketách, Rusové poslouchali a vše zveřejnili

20:28 Naprostý průšvih v Berlíně: Němci hovořili o raketách, Rusové poslouchali a vše zveřejnili

Německo čelí během několika dní již dalšímu skandálu spojenému s únikem tajných vojenských informací…