Německé tajné služby prý selhaly. O hrozbě útoků měly vědět dopředu

20.12.2016 20:43

Německý list Die Welt přináší informace o tom, že německé tajné služby měly indicie o tom, že hrozí teroristický útok. České čtenáře o tom informoval SecurityMagazin.cz, podle něhož se německé tajné služby zařadily po bok francouzských a belgických. Tajné služby prý do třetice selhaly.

Německé tajné služby prý selhaly. O hrozbě útoků měly vědět dopředu
Foto: hns
Popisek: Německá vlajka překrytá vlajkou IS, ilustrační koláž
reklama

Die Welt přinesl informace o tom, že německé tajné služby měly indicie o hrozícím teroristickém útoku. Podle českého serveru SecurityMagazin.cz se německé tajné služby zařadily po bok tajných služeb Belgie i Francie. I ty měly  informace o hrozícím teroristickém útoku ve svých zemích a prý neudělaly dost pro to, aby útoku zabránily. Selhaly.

Údajně se přitom dalo očekávat, že k hrozícímu teroristickému útoku může dojít právě v místech, kde se na relativně malém prostoru nachází velké množství lidí. Vánoční trhy představují přesně takové slabé místo. Němci podle serveru k jejich ochraně neudělali nic.

Celý článek najdete zde.

Německé deníky se prý navíc bojí popisovat reálné hrozby, což situaci jen komplikuje. Krátce po útoku včera po osmé večer média dokonce spekulovala o tom, zda nešlo jen o tragické neštěstí. Dnes už i politici v Německu mluví o teroristickém činu, jehož strůjci musejí být potrestáni.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„A dost! Přestaňte tohle posílat!“ Reakce fanoušků z budoucí vlády STANu a Pirátů vyprovokovaly oficiální místa. Stačil jeden obrázek a stovky hnusných zpráv. Tady jsou

4:46 „A dost! Přestaňte tohle posílat!“ Reakce fanoušků z budoucí vlády STANu a Pirátů vyprovokovaly oficiální místa. Stačil jeden obrázek a stovky hnusných zpráv. Tady jsou

Když se politiků zeptáte, koho by si v příští vládě uměli představit na postu ministra zahraničí, šk…