Německo: 100 deliktů od jednoho Afričana. A deportace? Hanba mluvit. A ještě horší rozruch

25.02.2019 10:22

Ačkoliv by si to mnozí jistě přáli, Německo stále není bezpečnou zemí. Ukazují to mimo jiné i dva nedávné případy, o kterých informovala televize Prima a server Novinky.cz. Mladík z Nigeru má na svědomí údajně více jak 100 prohřešků a měl být již dvakrát deportován, jednou však nebyl k nalezení a podruhé s ním pilot odmítl vzlétnout. A v Pforzheimu skupina migrantů obtěžovala dvě mladé ženy a byla agresivní i vůči policii.

Německo: 100 deliktů od jednoho Afričana. A deportace? Hanba mluvit. A ještě horší rozruch
Foto: Vít Hassan
Popisek: Večerní průvod ulicemi Chemnitzu
reklama

V prvním případě se jedná o mladíka z Nigeru, který připutoval do Německého městečka Burg v březnu 2017. Dotyčný podle televize spáchal za dva roky přes 100 přestupků. Dopustit se měl mimo jiné například krádeží, ublížení na zdraví, urážek nebo vandalismu, místní noviny hovoří i o tom, že na kolemjdoucí plival.

Anketa

Vadilo vám, že prezident Zeman šel na oslavu narozenin Jaromíra Soukupa?

5%
95%
hlasovalo: 10190 lidí

Podle Primy dotyčného strážníci hlídali téměř na každém kroku, než byl umístěn do deportační vazby. Počátkem dubna by prý měl mladík být deportován. Což se ovšem mělo stát již dříve, ale nedošlo k tomu. Po jeho příchodu do Německa v roce 2017 mu úřady zamítly žádost o azyl a nařídily jeho deportaci. Ta měla proběhnout v dubnu 2018, ale mladík nebyl k nalezení. O měsíc později už prý sice seděl v letadle, ale pilot kvůli chování migranta na palubě odmítl vzlétnout. Nejedná se však o deportaci zpět do Nigeru, ale pouze do země, ve které poprvé vstoupil na evropské území. V tomto případě Itálie, kde z něho budou mít místní úřady také nepochybně radost.

Celý článek ZDE

Další ukázkou je sexuální obtěžování dvou dívek ve věku 17 a 18 let. K tomu mělo podle Novinek.cz dojít v německém Pforzheimu v pátek večer. 6 mužů podle serveru dívky obstoupilo, začalo jim nadávat a osahávat je. Mezi podezřelými je údajně i čtrnáctiletý mladík z Iráku, dále muži ve věku 19 až 31 let z Afghánistánu a Sýrie. Podle informací serveru se útočníci chovali agresivně také k policistům a napadli i muže, který se dívek zastal.

Celý článek ZDE

Tento incident komentovala i advokátka Klára Samková, která se chystá letos kandidovat do europarlamentu. „Takže německé dívky se staly lovnou zvěří afghánsko-pakistánsko-íránských ‚uprchlíků‘… Máte dojem, že tohle může skončit jinak než občanskou válkou?“ ptá se.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: kas
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Poradci za půl milionu měsíčně a pak tohle... Petr Žantovský je ohromen nepovedeným útokem Hřiba na Hrad. I ČT kvůli tomu „zalezla“

7:35 Poradci za půl milionu měsíčně a pak tohle... Petr Žantovský je ohromen nepovedeným útokem Hřiba na Hrad. I ČT kvůli tomu „zalezla“

TÝDEN V MÉDIÍCH Čím dál silněji se francouzští politici a intelektuálové vymezují vůči idejím, přich…