Německo legalizovalo pedofilii? Máme věřit Evropským hodnotám? Telička a Doubrava čelili palbě dotázů čtenářů PL

2. 10. 2016 21:40

Z PROFILŮ Europoslanec Pavel Telička (ANO) a senátor Jaroslav Doubrava (Severočeši.cz) se na svých profilech na serveru ParlamentníListy.cz vyjádřili k otázkám čtenářů. Telička například odpověděl na záležitosti ohledně konfliktu na Ukrajině a Doubrava sdělil svůj názor na think-tank Evropské hodnoty.

Německo legalizovalo pedofilii? Máme věřit Evropským hodnotám? Telička a Doubrava čelili palbě dotázů čtenářů PL
Foto: Petr Kupka
Popisek: Europoslanec Pavel Telička na přednášce pro studenty Ekonomické fakulty VŠB-TU Ostrava
reklama

„Europoslanec Jaromír Štětina chce podle vlastních slov v Českém rozhlase vyzbrojit ukrajinskou armádu útočnými zbraněmi, aby mohla konflikt na východní Ukrajině rozhodnout vojensky ve svůj prospěch. Co vy na to?“ zeptal se čtenář Teličky. „Ukrajina má jistě právo na vyzbrojení a obranu svého území. Lepší zbraně a lepší vycvičená armáda mohou mít odstrašující účinek. Ale nemyslím si, že řešení na východní Ukrajině je vojenské. Mohlo by dojít k další eskalaci konfliktu s velmi nešťastnými důsledky. Byť zatím jednání nepřinesla kýžený výsledek, myslím si, že to je ta správná cesta, i když dlouhodobá. Společně se sankcemi na Rusko,“ odvětil Telička.

  • Celá otázka i s odpovědí ZDE

Další dotaz na Teličku se týkal uznávání sňatků se 14letými děvčátky. Podle čtenářova názoru Německo fakticky legalizovalo pedofilii. „Pojem lidská práva začíná být lidem pro smích. Ve Švédsku také slibovali asimilaci, když selhala integrace, až se ukázalo, že snazší je požadovat po domácích toleranci a posléze kapitulaci. Ve Švédsku dnes v TV běží kampaň, která žádá integraci po domácích,“ zmínil čtenář. Telička odvětil, že se domnívá, že v určitém omezeném počtu lze do společnosti integrovat lidi v nouzi, pocházející z jiné kultury. „Ostatně historie to ukazuje. Jsou však i příklady podcenění a selhání,“ uvedl.

  • Celá otázka i s odpovědí ZDE

Jeden z dotazů na Doubravu směřoval na think-tank Evropské hodnoty. „To bychom jako měli věřit pochybně financovaným a pochybně personálně obsazeným neziskovkám, jako jsou Evropské hodnoty? To zavání jezuitismem,“ napsal čtenář.

„Mám naprosto stejné pocity jako vy. Podívejte se, jaké a které neziskovky dostávají miliony na svou pochybnou činnost! Ty neziskovky, které se svému poslání nezpronevěřily, na svou činnost nedostanou nic nebo dostanou jen velmi málo. Sám několika takovým na činnost přispívám. Je to ostuda naší vlády,“ odvětil Doubrava.

  • Celá otázka i s odpovědí ZDE

Obšírněji se poté Doubrava vyjádřil k uprchlické krizi a k hledání generálního poskytovatele integračních služeb. „Proč nás tady chtějí všichni obohatit a nikdo se nás ani neptá, jestli si to jako obyvatelé této části Evropy přejeme? Azyl se uděluje na krátkou nezbytnou dobu – proč tady všichni mluvíte o nějaké integraci naprosto neintegrovatelných, negramotných nemakačenků?“ otázal se čtenář. Doubrava následně zdůraznil, že on sám kvóty i migraci odmítá. 

„Odmítám, aby nám sem přicházeli nevzdělaní a nevzdělatelní lidé jen proto, že je madam Merkelová do Evropy tahá a zve! Považuji to za zločin vůči obyvatelstvu Evropy. Nepřicházejí sem z válečných oblastí, přicházejí ilegálně, bez dokladů, které podle mého názoru včas zahodili, aby nám mohli lhát o svém původu,“ dodal Doubrava. Nejstrašnější na tom všem podle jeho názoru je, že slavnou Evropskou unii to nezajímá.

„Odpovědět na otázku, jak je možné, že nechrání vnější hranici EU, se Bruselu nechce. Jsme pro ně asi naprosto bezvýznamní občané, aby se k odpovědi snížili. K tomu neodpovědět se ostatně snížil i náš premier Sobotka, když jsem se ho v senátu zeptal, zda si nemyslí, že nastal čas zabývat se ne přísunem dalších migrantů ze Sýrie,“ odvětil Doubrava se slovy, že nám asi nezbude nic jiného, než si zvolit poslance a vládu, která s námi nebude jednat jako s póvlem.

  • Celá otázka i s odpovědí ZDE

Závěrem Doubrava odpověděl na otázku, k čemu jsou světu OSN a Rada bezpečnosti OSN. „Je snad svět mírovější, bezpečnější? Připomíná to středověk. Válčí se, kolonizují se slabší, loupí se, vraždí atd.“ zmínil čtenář.

„Svět není bezpečnější jen proto, že jsou státy, pro které tyto orgány nic neznamenají nebo znamenají jen málo,“ zmínil Doubrava. OSN i Radu bezpečnosti OSN považuje za platné orgány.

  • Celá otázka i s odpovědí ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Předseda ODS psal proti Moskvě. Neměl to dělat, neměl. Z reakcí vlastních fanoušků mrazí

11:14 Předseda ODS psal proti Moskvě. Neměl to dělat, neměl. Z reakcí vlastních fanoušků mrazí

Petr Fiala, stejně jako další čeští politici, se vymezil vůči chování Moskvy. Vyhoštění dvaceti česk…