Německý deník se informoval, co si myslí migranti o ženách. Není to nic povzbudivého

18.10.2017 7:27

Německý deník Augsburger Allgemeine zjišťoval, jak se uprchlíci ze zemí třetího světa dívají na ženy. Pro aktivisty bojující za ženská práva to nejsou příliš příznivé zprávy.

Německý deník se informoval, co si myslí migranti o ženách. Není to nic povzbudivého
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Většina uprchlíků ze Súdánu se představuje jako Mohamed

Uvedený deník zmiňuje několik případů, kdy migranti obtěžovali německé ženy. „V srpnu ve Vöhringenu zatáhl žadatel o azyl z Mali šestnáctiletou dívku do křoví a tam ji proti její vůli ohmatával. Přímo v Augsburgu potom o tři měsíce dřive byla napadena běžkyně. Policie později zatkla žadatele o azyl z Afghánistánu,“ píše Augsburger Allgemeine a konstatuje, že podobné případy vyvolávají v místní populaci značné obavy.

„Jak se ale vlastně uprchlíci obecně dívají na ženy? Ingrid Strohmayrová spravuje centrum, kde pobývá asi 220 uprchlíků. Tvrdí, že neví o žádném porušení zákona v sexuální oblasti. Jen jeden pákistánský migrant osahával Ukrajinku. Nicméně se prý nepodařilo vypátrat, jak se to celé seběhlo. Vážným problémem však podle ní je, jak si migranti obecně málo váží žen a považují je v podstatě za méněcenné.“

Celý text  v němčině je ZDE.

Strohmayrová uvádí konkrétně případ jedné manželky migranta, která již porodila; po provedeném císařském řezu jí lékaři doporučili, aby raději brala antikoncepční pilulky. „Když se to dozvěděl její manžel, tak ženu zavrhl. Považoval to za urážku své cti,“ cituje deník koordinátorku uprchlického centra. Znepokojivé informace o vnímání žen migranty má také Anke Heinrothová, která pracuje jako koordinátorka v uprchlickém centru v Kemptenu.

„Konflikty mezi muži a ženami jsou zde na denním pořádku. Když dorazí policie na místo, obvykle se spor pokládá za sexuální útok. Přitom dost často tomu tak není. Jedním z hlavních problémů je, že u nás žije příliš málo žen, a naopak hodně mužů, všichni se nacházejí v omezeném prostoru. Na základě rozhovorů s mnoha zdejšími ženami vím, že se bojí jít v noci na toaletu. Myslím, že to hovoří samo za sebe,“ konstatuje Heinrothová.

„V červenci jsme žádali úřady, aby nám poskytly prostory určené jen pro ženy. Bylo nám řečeno, že o něco takového jsme žádali v regionu Švábsko jako první.“ Své si o vztahu migrantů k ženám myslí také dvaasedmdesátiletý Hans Kohlerm, který se v Thannhausenu stará o 50 uprchlíků. „Jednoho z Eritreje jsem přistihl, jak se sápe po německé ženě. Vzal jsem ho za límec a vysvětlil mu, že ženy nejsou lovná zvěř. Pro mnohé z migrantů ženy neznamenají vůbec nic.“


 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pro

Mgr. Ing. Taťána Malá byl položen dotaz

znásilnění

Dobrý den, prý pro novou definici znásilnění hlasovalo 169 poslanců. A co ten zbytek? To byl někdo proti? Zajímalo by mě kdo. A ještě víc by mě zajímalo, jak to bude vypadat v praxi. Jak bude oběť prokazovat, že říkala ne? A zvyšují se s novelou i tresty za znásilnění, protože když občas slyším o ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Lidé ani netuší, v jakém jsme průšvihu. Rusko vyhraje a Evropu to bude bolet.“ Profesor vážně

10:30 „Lidé ani netuší, v jakém jsme průšvihu. Rusko vyhraje a Evropu to bude bolet.“ Profesor vážně

V podcastu Reinvent The Money promluvil známý americký politolog, profesor Mearsheimer. Jeho slova o…