Německý lékař promluvil o dění v uprchlickém centru a... Přišel o práci

21. 5. 2018 9:07

Werner Kainzinger pracoval jako lékař v uprchlickém centru ve městě Fürstenfeldbruck, které leží poblíž bavorské metropole Mnichov. Nedávno mu však bylo oznámeno, že jeho smlouva bude vypovězena. Kvůli jeho názorům na přistěhovalectví, které prezentoval v médiích.

Německý lékař promluvil o dění v uprchlickém centru a... Přišel o práci
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Většina uprchlíků ze Súdánu se představuje jako Mohamed

Osmašedesátiletý lékař přitom působil ve Fürstenfeldbrucku teprve od prvního března letošního roku. O necelé dva měsíce mu vedení centra sdělilo, že o jeho služby již nemá nadále zájem. Jako důvod mu bylo sděleno, že v médiích prezentoval své názory, které se týkají tohoto centra a obecně přistěhovalectví. Konkrétně se jednalo o jeho vyjádření pro německý magazín Focus, kde si Kainzinger nebral žádné servítky.

Magazín Focus konkrétně o uprchlickém centru ve Fürstenfeldbrucku psal v souvislosti s častými střety zdejších dočasných obyvatel mezi nimi samými, ale také se zaměstnanci tábora. Policisté museli v tomto táboře zasahovat v poměrně krátkém časovém úseku hned několikrát. V samotném městě se potom konalo několik demonstrací za zrušení centra. A právě Kainzingerova citace se v publikovaném článku také objevila.

Celý text v němčině je ZDE.

Zkušený lékař mimo jiné popisoval neutěšenou každodenní situaci v táboře a navrhoval, aby byli strůjci násilností z řad afrických a arabských migrantů neprodleně deportováni. „V rozhovoru s našimi redaktory lékař nikdy neskrýval, že by s médii neměl hovořit. Na druhou stranu chtěl, aby byl jeho názory zveřejněn. Redakce má k dispozici jeho smlouvu, ve které se ovšem primárně nepíše nic o zákazu komunikace s médii.“

„Ve smlouvě je uvedeno, že o své práci, a tedy o tom, co jsem viděl a zažil v uprchlickém centru, nesmím s nikým hovořit. Já jsem ale proti takové formulaci protestoval. Něco takového přece není v souladu s demokracií, když chce někdo předem umlčet kritické hlasy,“ zlobí se lékař s tím, že byl propuštěn ze svého zaměstnání bez varování. Nicméně něco takového provozovatel uprchlického tábora rezolutně odmítá.

„My jsme pana Kainzingera po jeho prvních kontaktech s médii jasně upozornili, že v tom nesmí pokračovat. Jenže on si nedal říci a v médiích se objevil i poté. Proto nám nezbývalo než s ním spolupráci ukončit,“ cituje magazín Focus ředitele tábora Stephana Höllmüllera s tím, že celá záležitost tím nejspíš nekončí a propuštěný lékař se možná obrátí na soud a bude proti svému propuštění bojovat právní cestou.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nora Fridrichová včera na ČT svlékla Jaromíra Soukupa a užila si to

7:34 Nora Fridrichová včera na ČT svlékla Jaromíra Soukupa a užila si to

Rivalita mezi TV Barrandov, reprezentovanou její tváří a majitelem Jaromírem Soukupem, a Českou tele…