Německý parlament schválil Globální pakt o migraci, padaly neskutečné perly. Obratem zazněla výzva k hlídání našich hranic

29.11.2018 21:30

Německý parlament schválil usnesení na podporu Globálního paktu OSN o migraci. Zatímco například V4 i Rakousko pakt odmítly. Protiislámský aktivista a entomolog Martin Konvička tak se vztyčeným ukazováčkem varuje: přichází čas, kdy musíme začít hlídat hranice.

Německý parlament schválil Globální pakt o migraci, padaly neskutečné perly. Obratem zazněla výzva k hlídání našich hranic
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Itálie - migranti

Dokument navržený vládními stranami CDU/CSU a SPD hovoří o přesvědčení, že by měl pakt napomoci mezinárodní spolupráci a řízení migrace. Zároveň také zdůrazňuje, že je nezávazný.

Konvička tak na sociální síti zveřejnil přesná čísla hlasování.

Většina poslanců ze 372 prý hlasovala pro (GroSSkoalice CDU/CSU+SPD a Zelení), 153 hlasovalo proti (celá AfD, nezařazení a další část opozice FDP) a 141 se zdrželo hlasování (část opozice FDP i část poslanců vládní CSU, Die Linke). Informace Konvička čerpal přímo z oficiálních stránek německého Spolkového sněmu.

Tam se také lze dočíst, jak dohodu komentovali jednotliví politici. Ministr zahraničí Heiko Maas ji při představování návrhu označil za „odvážný a povzbuzující signál“. Je prý v zájmu Německa tento globální problém regulovat. „Národní opatření nestačí na globální výzvy,“ varoval poslance.

ZPRÁVA NA WEBU NĚMECKÉHO PARLAMENTU

Naopak poslanec Gottfried Curio z opoziční Alternativy pro Německo nazval dokument „trojským koněm“ a „nezodpovědnou výzvou k celosvětové migraci do Německa“. Dosavadní zkušenost přitom podle něj Německu ukazuje, že migrace není zdrojem prosperity, ale násilí, chaosu a represe.

Poslankyně vládní CDU/CSU Andrea Lindholzová ale ujišťovala, že Německo se nevzdává své suverenity. „Naše národní suverenita není dávána k dispozici. Není dávána k dispozici dnes ani zítra a ne touto dohodou,“ ujišťovala.

Stephan Thomae, poslanec další pravicové opoziční strany FDP mající k paktu značně rozporuplný vztah, pak kritizoval, že vláda nevedla o paktu debatu.

Poslankyně Petra Pauová z levicové Die Linke pak rozohněně ujišťovala, že globální výzvy mohou být řešeny pouze globálně. Strašení smlouvou prý rozhodně není namístě. „Žádný stát neztrácí svou svrchovanost smlouvou, žádná hranice není zrušena, žádný migrant není pašován,“ vzkázala.

Zelená poslankyně Agnieszka Bruggerová vystoupila s dojemným líčením, kterak v minulosti mnoho Němců muselo hledat své štěstí v cizině. Politici musejí podle ní usilovat o to, aby migrace byla pro všechny co nejlepší. Hlavní myšlenkou paktu podle ní je zamezit pašování lidí a chránit lidská práva těch, kteří chtějí migrovat.

„Tak Německo je odepsaný oficiálně... definitivně... musíme začít hlídat naše hranice s Německem...,“ okomentoval Konvička závěrem rozhodnutí německého parlamentu týkající se globálního paktu na svém Facebooku.

Globální pakt OSN o migraci vstoupí v platnost v prosinci. Dokument je podle německých poslanců v zájmu Německa a věří také, že může pomoci snížit migrační tlak na Evropu. V přijatém usnesení například stojí, že „Německo v migraci přebírá více zodpovědnosti než jiné země, i v Evropské unii“. To chce prý změnit i skrze spravedlivější rozdělování běženců.

Pravděpodobně tím tak naráží na státy Visegrádu – Česká republika, Slovensko, Polsko a Maďarsko, které v Evropské unii přerozdělování uprchlíků podle povinných kvót dlouhodobě odmítají. Proti paktu se dále stavějí například také Austrálie nebo Rakousko.

 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Proč jsou všichni umělci liberální levičáci? Protože jsou nevzdělaní blbci, přiznal prý ekonomovi ve slabé chvilce jeden z nich

12:34 Proč jsou všichni umělci liberální levičáci? Protože jsou nevzdělaní blbci, přiznal prý ekonomovi ve slabé chvilce jeden z nich

Server E15 přišel s článkem, že rocková kapela Coldplay ruší turné kvůli ekologickým důvodům. Prý si…