Německý prokurátor o útocích v Kolíně: Nebyli to uprchlíci, ale Maročané. A Němci znásilňují ještě více, vypočítal

19.02.2016 19:03

Německé vyšetřující orgány naznačují, jak to vlastně bylo se silvestrovskými útoky. Kolik z nich spáchali nelegální migranti, kolik lidé, kteří už požádali o azyl, a tak podobně. Server Reflex.cz z toho matematicky dovozuje, že nelze uprchlíky odmítat na základě toho, že část z nich páchá sexuálně motivované zločiny.

Německý prokurátor o útocích v Kolíně: Nebyli to uprchlíci, ale Maročané. A Němci znásilňují ještě více, vypočítal
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Uprchlíci

Zahraniční tisk se rozchází v otázce, kolik migrantů je vlastně mezi lidmi zadrženými v souvislosti se silvestrovskými sexuálními útoky. Zatímco britský server The Independent tvrdí, že jen tři z 58 jsou Syřané nebo Iráčané, agenura AP přinesla zcela jiné informace. Většinu zadržených prý lze zahrnout do obecné kategorie: uprchlík.

A právě tady je možná zakopán pes. Je otázkou, zda se ve statistikách rozlišují lidé, kteří jen v Německu načerno žijí, případně pracují, ale nepožádali o azyl. Další skupinu mohou tvořit již odmítnutí žadatelé o azyl, třetí kategorií mohou být lidé, kteří čekají na rozhodnutí o azylu, a konečně poslední skupinou mohou být tací, jež se k podání žádosti o azyl teprve chystají.

Mluvčí kolínské prokuratury Ulrich Bremer prozradil serveru The Local, že mezi dnes zadržovanými je 30 Maročanů, 27 Alžířanů, čtyři občané Iráku a tři Němci. Německá policie také zveřejnila údaje o sexuálních útocích za rok 2015. Bylo jich 47 tisíc, ovšem bez silvestrovské noci. Z oněch 47 tisíc spáchali migranti 1 688 útoků.

„Velmi hrubý výpočet by tedy vypadal asi tak, že v Německu je, řekněme, dvacet milionů mužů v sexuálním věku, kteří spáchají 47 tisíc zločinů. Stejně starých migrantů může být třeba milion a na ně připadá 1 688 zločinů. Vynásobme pro srovnání dvaceti, čili kdyby bylo migrantů stejně jako Němců, napáchali by 34 tisíc zločinů. I kdyby to bylo dvakrát víc, není to zase takový nepoměr, aby bylo znásilňování platným argumentem pro vyhazování lidí prchajících před válkou,“ shrnuje server.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Čapek vymyslel slovo robot, Václav Havel humanitární bombardování. Paní Albrightová, jak se vám spí? V Praze se připomínalo bombardování Jugoslávie

22:08 Karel Čapek vymyslel slovo robot, Václav Havel humanitární bombardování. Paní Albrightová, jak se vám spí? V Praze se připomínalo bombardování Jugoslávie

REPORTÁŽ Před srbským velvyslanectvím se připomínalo již devatenácté výročí událostí, které značně r…