Nemějte na armádu přehnané nároky. Zelenskyj Ukrajincům

11.5.2022 7:03 dop. | Ze sítí

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj ve svém dalším projevu popsal současnou situaci na bojišti a požádal všechny své spoluobčany, aby neměli na svou armádu přehnané požadavky. Zdůraznil, že ukrajinští vojáci dělají, co mohou, aby nakonec osvobodili celé území Ukrajiny, ale nelze očekávat, že přijdou s nějakým zásadní vítězstvím den co den, nebo týden co týden. Promluvil také o jedné ukrajinské politické osobnosti.

Nemějte na armádu přehnané nároky. Zelenskyj Ukrajincům
Foto: Volodymyr Zelenskyj FB
Popisek: Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj

Prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj ve svém nočním projevu uveřejněném na sociální síti Facebook sdělil Ukrajincům, že během úterý hovořil k poslancům slovenského parlamentu a k poslancům Malty. V souvislosti s Maltou se vrátil do druhé světové války, kdy se o Maltu sváděly tvrdé boje. Němci se snažili ostrov ovládnout nebo alespoň srovnat se zemí, ale nepodařilo se jim to. Malta všechny nacistické útoky přežila. A Zelenskyj věří, že Ukrajina stejně tak přečká všechny útoky Ruska.

Volal po zesílení sankcí proti Rusku tak, aby mělo ještě méně zdrojů pro vedení své války proti Ukrajině.

Přímo v Kyjevě jednal také s ministry zahraničí Německa a Nizozemí. Poděkoval jim za znovuotevření zastupitelských úřadů v Kyjevě a mluvil s nimi o poválečné obnově Ukrajiny. V Kyjevě opět působí diplomaté z 36 zemí.

Vyjádřil se i k situaci na bojišti.

„Ozbrojené síly našeho státu nám všem přinesly dobré zprávy z Charkovské oblasti. Okupanti jsou postupně vytlačováni z Charkova. Jsem vděčný všem našim obráncům, kteří drží linii a prokazují skutečně nadlidskou sílu k vyhnání armády útočníků. Kdysi druhé nejmocnější armády na světě,“ zhodnotil stav války.

Jedním dechem však žádal Ukrajince, aby nekladli na svou armádu přehnané požadavky. Ukrajinští vojáci podle prezidenta dělají vše pro to, aby se jednoho dne povedlo celou zemi osvobodit od ruských okupantů, ale prezident varoval, že nelze čekat, že už zítra či za týden dojde k velkým vítězstvím. Zelenskyj všem Ukrajincům sdělil, že postupné osvobození celé Ukrajiny zabere nějaký čas.

„A tragická zpráva, kterou chci dnešní poselství ukončit. Dnes zemřel první ukrajinský prezident Leonid Makarovyč Kravčuk. Nebyl jen politik. A nejen historická postava. Byl to muž, který uměl nacházet moudrá slova a říkat je tak, aby je slyšeli všichni Ukrajinci. To je důležité zejména v těžkých, krizových chvílích. Když budoucnost celé země může záviset na moudrosti jednoho člověka. Právě takovou moudrost projevil Leonid Makarovyč na konci 80. let, kdy se objevilo ukrajinské hnutí. Rokem 1991 prošel bravurně a až nyní se může zdát, že to tehdy pro něj bylo snadné. A bez ohledu na to, co se později stalo, Leonid Kravčuk vždy zůstal s Ukrajinou. Možná právě díky své moudrosti byl zvláštním způsobem veselý. Vždy si vážil života, každé jeho minuty. Vždy si ale našel mnohem víc než jednu minutu, aby pomohl věci vyřešit a poradil,“ uvedl Zelenskyj s tím, že i první ukrajinský prezident by si nepochybně přál, aby Ukrajina zůstala svobodná a přislíbil, že jako prezident udělá vše pro to, aby Ukrajina svobodná byla.

Pak už se jen rozloučil.

„Věčná čest a památka prvnímu prezidentovi nezávislé Ukrajiny! Věčná památka všem, kdo bránili Ukrajinu! Sláva Ukrajině!“

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: mp

Ing. Jan Bauer byl položen dotaz

selhání vlády

Dobrý den, nemáte to jako politici lehké, na druhou stranu, jste za vodou, takže mimo realitu běžných lidí. Myslíte, že rady typu, více se oblečtě, méně se koupejte v teplé vodě... jsou k něčemu jinému, než že pobouří lidi? Ono to totiž vypadá, že vám úplně chybí sociální cítění nebo nevim.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Do týdne pád ceny elektřiny. Benzín? Za den. V TV útok na Fialu, jaký zatím nebyl

10:41 Do týdne pád ceny elektřiny. Benzín? Za den. V TV útok na Fialu, jaký zatím nebyl

Cena elektřiny na lipské burze v úterý poprvé překonala 500 euro za megawatthodinu. Televize CNN Pri…